Muziejaus edukacijos šventiniu laikotarpiu

2022-11-24

Artėjant gražiausioms metų šventėms kviečiame suskubti užsisakyti šventiniam laikotarpiui pritaikytas Šiaulių „Aušros“ muziejaus edukacijas. Vietų skaičius sparčiai tirpsta!

MĖLYNI SAULĖS ATVIRUKAI

Fotografijos muziejus kviečia kartu sukurti Kalėdinius atvirukus dar nuo XIX a. vidurio žinoma fotografijos technika – cianotipija. Edukacijos metu pasigaminę šviesai jautrų popierių ir ant jo sukomponavę vaizdą iš žiemiškų senovinių fotografijų negatyvų, stebėsite, kaip jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu. Pažinkite analoginę fotografiją ir pradžiuginkite artimuosius šilčiausia – jūsų rankomis sukarta – dovana!

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai
Kaina vienam dalyviui – 4 Eur
Rekomenduojama amžiaus grupė: įvairaus amžiaus vaikams, suaugusiesiems, šeimoms.
Dalyvių skaičius: nuo 4 iki 15 asmenų.
Trukmė: 60 min.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 52 43 93 arba el. p. foto@ausrosmuziejus.lt.

Fotografijos muziejus nuo lapkričio 27 d. kviečia į Fotografijos savaitgalius šeimoms.
Daugiau informacijos –

CHAIMO FRENKELIO ODOS DIRBTUVĖS. ŽAISLIUKAS KALĖDŲ EGLUTEI

Argi nebūtų puiku papuošti kalėdinę eglutę mielu, vieninteliu, savo rankomis pagamintu odiniu žaisliuku? Dabar tai įmanoma! Edukacijoje „Žaisliukas Kalėdų eglutei“ dirbsime su tikrais odininko įrankiais, mojuosime plaktukais ir skylmušiais, kalsime ornamentus, klijuosime spalvingas detales. Edukacijos pabaigoje – džiaugsimės savo darbo rezultatais, kurie šventiniu laikotarpiu papuoš eglutes namuose.

Galima rinktis ir kitą Chaimo Frenkelio odos dirbtuvių užsiėmimą: „Raktų pakabukas“, „Apyrankės“, „Gyvūnas-totemas“, „Kaklo pakabutis“, „Rožės žiedas“.

Vieta – Chaimo Frenkelio vila-muziejus, Vilniaus g. 74, Šiauliai
Kaina vienam dalyviui – 5 Eur.
Rekomenduojama amžiaus grupė: 7–12 kl. moksleiviai, suaugusieji, šeimos.
Trukmė – 70 min.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 52 43 89 arba el. p. info@ausrosmuziejus.lt

KALĖDINIAI ŽAISLAI IŠ ŠIAUDŲ

Artėjant šv. Kalėdoms, kai gamtoje tvyro ramybė, taip norisi apmąstyti nuveiktus darbus ir tyliai laukti stebuklo. Sugrįžkime šimtmetį atgal. Ilgais žiemos vakarais, kai moterys verpdavo, vyrai pančius vydavo, o senoliai vilnas pašydavo, vaikai ir jaunuoliai darė šiaudinius eglutės žaisliukus, nes pirkti jų paprasčiausiai nebuvo. Šiaudas – puiki medžiaga kūrybai. Pamėginkime ir mes iš paruoštų šiaudų pasidaryti saulutę, žvaigždutę, paukštuką ar angeliuką. Po šio užsiėmimo kiekvienas ant savo eglutės turėsite po mažą stebuklą, primenantį šį šventinį užsiėmimą.

Vieta – Šiaulių istorijos muziejus, Aušros al. 47, Šiauliai
Kaina vienam dalyviui – 3 Eur.
Rekomenduojama amžiaus grupė: 1–12 kl. moksleiviai, šeimos.
Trukmė – 60 min.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 52 43 94 arba el. p. info@ausrosmuziejus.lt

ŽVAKIŲ LIEJIMAS

Žvakės nuo seniausių laikų buvo laikomos apsaugos ir dvasingumo simboliu. Jomis mūsų senoliai pasišviesdavo dirbdami įvairius namų ruošos darbus, tikėjo, jog jos apsaugo nuo negandų, blogųjų dvasių, sugeria neigiamą energiją, turi gydomųjų galių. Per edukacinį užsiėmimą sužinosite žvakės atsiradimo istoriją, su žvakėmis susijusius papročius, žvakių liejimo technologijas ir būdus. Ikimokyklinukai ir 1–4 klasių moksleiviai iš vaško plokštelės susisuks žvakelę ir pasidarys molinę žvakidę.

Vieta – Chaimo Frenkelio vila-muziejus, Vilniaus g. 74, Šiauliai
Kaina vienam dalyviui – 3 Eur.
Rekomenduojama amžiaus grupė: ikimokyklinio amžiaus vaikai, 1–4 klasių moksleiviai, šeimos.
Trukmė – 60 min.

ADVENTAS - TIKĖJIMAI, SPĖJIMAI, BURTAI...

Gruodis – Advento metas, kai aplink tvyro susikaupimas ir stebuklinga ramybė. Kartu tai – ir mistiškas laikotarpis, pilnas įvairių tikėjimų, spėjimų ir burtų, lemsiančių ateinančius metus, šeimyninę laimę ar asmeninę sėkmę.

Visą gruodžio mėnesį Žaliūkių malūnininko sodybos šeimininkai, malūnininkas ir jo gaspadinė, šventiškai papuoštoje troboje lauks besidominčių senaisiais papročiais ir kvies dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai...“. Užsiėmimo dalyviai išgirs draudimų, kurių privalu laikytis Advento metu, spės orus ir būsimą derlių, pabandys sužinoti, ką gi jiems žada ateinantys metai, vaišinsis pačių iškeptais kūčiukais.

Vieta – Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus, Architektų g. 73, Šiauliai
Kaina – muziejaus darbo valandomis – 100,00 Eur, po muziejaus darbo valandų – 130,00 Eur. Šventinių personažų (Kalėdos, Velykų Bobutės ir kt.) pasirodymas – 50,00 Eur, po darbo valandų – 100,00 Eur. Kainos nurodytos grupei.
Rekomenduojama amžiaus grupė – 1–12 klasių moksleiviai, šeimos.
Dalyvių skaičius – iki 30.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 21 11 98 arba el. p. info@ausrosmuziejus.lt

SENOVINIAI SAUSAINIAI

Žaliūkių malūnininko troboje kepama ne tik duona kasdieninė, bet ir švenčiamos šventės. Tokiomis progomis troboje pasklinda šventinių kepinių kvapas, ir susirinkę malūnininko sodyboje galite kepti ir ragauti ką tik iš krosnies ištrauktus senoviškus naminius sausainius ar šventines bandeles. Gera ne tik susėsti prie didelio medinio stalo ir vaišintis, bet ir pajusti šeimos ir draugų artumą.

Vieta – Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus, Architektų g. 73, Šiauliai
Kaina – 90 Eur, II–V po 17 val., VI–VII po 16 val. – 150 Eur (nuolaidos netaikomos). Papildoma valanda – 50 Eur.
Rekomenduojama amžiaus grupė – 1–12 klasių moksleiviai, šeimos.
Dalyvių skaičius – iki 30.