Naujienos

Atgal

Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje – knygos apie Steponą Darių pristatymas

2023-11-27

2023 m. lapkričio 29 d. Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje vyko kariuomenės istorijos tyrinėtojo, inžinieriaus, aviatoriaus Pijaus Poškaus knygos „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje 1922–1927 m.“ pristatymas. Renginyje dalyvavo knygos autorius P. Poškus ir Lietuvos aviacijos muziejus atstovai, moderavo – „Aušros“ muziejaus muziejininkas Antanas Jankūnas. Susirinkusieji taip pat apžiūrėjo muziejuje veikiančią parodą „Šiaulių albumas“, kurioje kalbama apie Šiaulius, kaip aviacijos miestą. 
 
2023 m. minint „Lituanica“ skrydžio 90-metį, simboliška, kad šiemet išleista knyga pristato mažai tyrinėtą S. Dariaus gyvenimo Kaune dalį – tarnybą.

Stepono Dariaus asmenybė knygos autorių Pijų Poškų sužavėjo dar vaikystėje, tad ir noras žinoti daugiau, suprasti labiau nuolat augo. Jį žavėjo aviatoriaus gebėjimas mylėti skirtingas sporto šakas, bet tuo pačiu būti ir profesionaliu lakūnu. Tai tarsi daug skirtingų charakterių, kurie sudaro vieną istorinę asmenybę.

Knygoje – per penkerius metus autoriaus surinkti archyviniai dokumentai, bendraamžių prisiminimai ir kiti šaltiniai praturtinami gausiomis nuotraukomis, kurių dalis publikuojama pirmą kartą. Knygoje aprašoma Stepono Dariaus tarnybos Karo aviacijoje raida, pateikiamos iki šiol neviešintos lakūno kvalifikaciją apibūdinančios detalės, tačiau viso to fone – ir asmeninės dramos – sporto su aviacija suderinamumo sunkumai, nuo vadovybės nuslėpta santuoka, konfliktai su vyresnybe bei ilga kelionė link kapitono laipsnio.

Knyga yra lengvai suprantama ne vien tik aviacijos istorijos mylėtojams, bet ir kiekvienam iš mūsų. Skaitant kūrinį galima pajusti, kad Stepono Dariaus egzistenciniai klausimai, kryžkelės ne svetimos ir šiandieniame pasaulyje bei mūsų gyvenimuose. Knygos vertę sudaro ir jos ypatingas dizainas – lengvumas, specifinis spalvų, skirtingų popieriaus rūšių panaudojimas - kurį sukūrė ne vieną apdovanojimą už knygos išvaizdą pelniusi Inga Navickaitė-Drąsutė.

 
Renginio metu buvo galimybė įsigyti knygą ir gauti autoriaus autografą.

Knygos leidėjas – Lietuvos aviacijos muziejus.

Daugiau informacijos el. paštu vaiva.sveikataite@lam.lt arba tel. +37065759686

Fot. E. Tamošiūnas
_______
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt. Dalyvaudami renginyje Jūs sutinkate, kad Jūsų atvaizdas būtų užfiksuotas ir viešinamas.