Naujienos

Atgal

Knygos „Passport Journal. Litvakai“ pristatymas

2022-11-24

2022 m. lapkričio 30 d., trečiadienį, 17 val. Venclauskių namuose-muziejuje (Vilniaus g. 89, Šiauliai) vyks knygos „Passport Journal. Litvakai“ pristatymas. Renginyje dalyvaus knygos sudarytojas Kęstutis Pikūnas. Įėjimas nemokamas.

Trečiojo „Passport Journal“ tomo turinys ir forma nėra standartinis Lietuvos žydų (litvakų) istorijos atpasakojimas. Čia, kaip ir ankstesniuose tomuose, žmogus yra kertinė figūra. Patirtys ir pokalbiai su Lietuvoje ir užsienyje gyvenančiais litvakais, įtraukiantis fotopasakojimas ir rinktiniai istorijos kontekstai kviečia sustoti ir nenuobodžiai susipažinti su vis dar mažai pažįstama Lietuvos žydų istorija.

„Kas yra istorija? Tai žmonių darbai, siekiai, nuopuoliai, pakilimai ir pasiekimai, jų pasakojimai ir pasakoja istoriją. Man istorija yra konteksto suvokimas ir galimybė datose įžvelgti asmenybes, kūrusias istoriją. Tai galimybė pažvelgti giliau. Tikiu, kad į istoriją žvelgdami per žmogiškąsias patirtis bei vertybes atsigręžiame į bandymą sau atsakyti į tapatybės klausimą – kas mes esame?“, – pastebi knygos sudarytojas ir dailininkas Kęstutis Pikūnas.

Knygos bendraautoriai – žinomi rašytojai, kultūros istorikai, menininkai, filosofai ir mokytojai, tarp kurių: Kristina Sabaliauskaitė, Paulius Gritėnas, Aurimas Švedas, Leonidas Donskis, Lara Lempert, Saulius Sužiedėlis, Zigmas Vitkus, Donatas Puslys ir kiti.

Organizatorius – Šiaulių Aušros“ muziejus