Naujienos

Atgal

Rožių apsuptoje Chaimo Frenkelio viloje prasideda vasaros festivalis

2019-06-14

Chaimo Frenkelio vilos parke skleidžiasi tūkstančiai rožių žiedų, o visai netrukus šioje erdvėje skleisis ir įvairios meno formos – startuoja tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. XVI kartą vykstantis festivalis pakvies į 11 renginių, kurių pirmasis jau įvyko birželio 13 d. Tądien muziejaus parko scenoje išvydome Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklį „Norėčiau būt paparčio žiedu“.

Turtinga Chaimo Frenkelio vilos kultūrinė aplinka yra puikus fonas ir kontekstas pagrindiniams festivalio renginiams, ji traukia festivalio žiūrovus, pati tampa sudėtine festivalio dalimi. Festivalis – vienas iš būdų pristatyti muziejų kaip atvirą instituciją, pakviesti į muziejų tuos, kurie paprastai jame lankosi retai.

Laikantis susiformavusių tradicijų, oficialus nemokamas festivalio atidarymo koncertas, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti, įvyks liepos 6 d. 19.30 val. Jame pasirodys Evelina Sašenko (solistė), Paulius Zdanavičius (fortepijonas), Eugenijus Kanevičius (kontrabosas), Martynas Lukoševičius (mušamieji), Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Ričardas Šumila). Diriguos festivalio meno vadovas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Robertas Šervenikas. 21 val. kartu su viso pasaulio lietuviais bus giedama „Tautiška giesmė“.

Įdomu tai, kad nors festivalio atidarymas vyks liepą, pirmasis renginys dėl padidėjusio renginių skaičiaus, organizuotas jau birželį. Dar vienas šių metų išskirtinumas – išsiplėtusi festivalio geografija. Šiuo tikslu bendradarbiaujama su Žemaičių muziejumi „Alka“ Telšiuose, kur pirmą kartą bus surengtas vienas iš 11 festivalio renginių – tenoro Marcel Beekman (Olandija) ir pianisto Justo Šerveniko pasirodymas. Šio dueto koncertą vidurvasarį galės išgirsti ir šiauliečiai.

Liepą vilos parke taip pat pasirodys ansamblis iš Vokietijos, skambės gražiausi pasauliniai pop-rock duetai, atliekami R. ir A. Difartų su grupe.

Rugpjūtį festivalio gerbėjų laukia net 5 įdomūs pasirodymai: grupė ir šokėjai iš Ispanijos, lūpinės armonikos virtuozas iš Italijos kartu su Klaipėdos muzikinio teatro simfoniniu orkestru, „Knygos teatro“ spektaklis vaikams, nebylusis kinas, įgarsintas Roko Zubovo ansamblio „Nepaklusnieji“.

Festivalio uždaryme rugpjūčio 28 d. pasirodys Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoninis orkestras ir solistė Natalia Kutateladze (mecosopranas, Gruzija). Dirigentas R. Šervenikas.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Sabalin“, AB spaustuvė „Titnagas“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT.lt, žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Informaciniai rėmėjai: „Šiaulių kraštas“, Šiaulių apskrities televizija, radijas RS2. Draugas gėlių ir dovanų salonas „Dabija“.

Bilietus platina „TICKET MARKET“.