Iškilmingai atidarytas 20-tas tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

2023-07-07

2023 m. liepos 6 d. Chaimo Frenkelio vilos parke įvyko XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymas. Šventiniame koncerte, skirtame Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti, pasirodė solistė Désirée Baraula-Massari (mecosopranas, Norvegija) ir Kauno miesto simfoninis orkestras. Dirigentas – Robertas Šervenikas. 21 val. susirinkusieji vieningai su lietuviais visame pasaulyje giedojo „Tautišką giesmę“.

Simboliška, kad šiemet Šiaulių „Aušros“ muziejui minint įkūrimo 100-metį, festivalis taip pat mini gražią sukaktį – 20-metį. Muziejaus direktorius Raimundas Balza, sveikindamas susirinkusiuosius džiaugėsi, kad festivalis yra išaugęs ir jungia įvairias meno mūzas – teatrą, šokį, muziką. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasidžiaugė, kad kultūra yra tarsi vyšnia ant torto, kuriai mieste yra skiriamas didelis dėmesys. „Antro festivalio tokiame gražiame rožyne tiesiog nėra“, – sakė meras.

Šiuo metu Chaimo Frenkelio vilos parkas yra bene populiariausia vieta Šiauliuose – žydi per 1,6 tūkst. rožių krūmų, kuriais pasidžiaugti kasdien atvyksta vis daugiau lankytojų. Šios įspūdingos rožių žiedų jūros fone „Aušros“ muziejus atidarė Tarptautinį Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį, kuris kasmet prasideda liepos 6-ąją. Tradiciškai 21 val. kartu su lietuviais visame pasaulyje buvo iškilmingai giedama „Tautiška giesmė“. Įrašas – https://www.youtube.com/watch?v=r43BkRzcxmI
Šventiniame koncerte skambėjo gražiausios pasaulio arijos, kūriniai, kurie bėgant dešimtmečiams nepaliauja žavėti klausytojų. Kasmet meno vadovo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Roberto Šerveniko parengta koncertinė programa tampa muzikine muziejaus dovana šiauliečiams ir miesto svečiams. Scenoje klausytojai išgirdo Kauno miesto simfoninį orkestrą ir solistę iš Norvegijos – Désirée Baraula-Massari. Dirigentas – R. Šervenikas.

Kitą savaitę, liepos 12 d., į Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio sceną žengs unikalaus skambesio ansamblis „Makedonissimo“ iš Šiaurės Makedonijos. Svarbu paminėti, kad ansamblis atvyksta specialiai į festivalį Šiauliuose ir Lietuvoje lankysis pirmą kartą. Ansamblį subūrė pasaulinio garso pianistas Simonas Trpčeskis, kuris žinomas ne tik dėl savo įsimintino virtuoziškumo, bet ir dėl charizmatiškų pasirodymų scenoje. Šis ansamblis sukuria unikalų skambesį, kuriame susijungia įstabūs Š. Makedonijos liaudies muzikos ritmai ir įtraukiančios džiazo melodijos.

Bilietus į festivalio renginius galima įsigyti „Ticket Market“ ir Chaimo Frenkelio vilos kasose.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: „Gubernija. Nealkoholinis“, „Sabalin“. Informaciniai rėmėjai: LRT, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“, „LT ADVERT“. Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“. Festivalį įgarsina – MB „SLS Tech“.

Fot. Rūta Mockapetrytė