Iš Vokietijos atvykęs saksofonų kvartetas džiaugėsi galimybe koncertuoti Šiauliuose

2020-07-22

2020 m. liepos 23 d. XVII tarptautinį Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį tęsė saksofonų kvartetas „Blattwerk“ iš Vokietijos. Įvairi programa, kurią sudarė baroko, didieji klasikos opusai, romantizmo epochos šedevrai, pasaulietinė operos ir pietryčių Europos folkloro muzika, prišaukė ir oro pokyčius – nuo saulės spindulių iki lietaus lašų. Visgi nuotaika išliko pakili, o atlikėjai neslėpė, kad be galo gera koncertuoti po ilgios pertraukos, praleistos karantino sąlygomis.

Seniai sugalvotą moto „Keturi saksofonai – keturios epochos“ saksofonų kvarteto „Blattwerk“ atlikėjai pritaikė naujai programai, kurią atliko tūkstančiais rožių žiedų pasipuošusiame vilos parke. Klausytojai išgirdo ir specialiai L. van Beethovenʼo 250-osioms gimimo metinems, kurios minimos šiemet, parengtą šio kompozitoriaus „Egmont“ uvertiūrą ir antrąją Devintosios simfonijos dalį.

Prieš porą metų Šiauliuose viešėję atlikėjai tąkart surengė itin įsimintiną koncertą, kuris žavėjo savo energija ir net išsklaidė lietaus debesis po smarkios vasariškos audros. Saksofonų kvarteto „Blattwerk“ nariai prieš pasirodymą šmaikštavo, kad vos tik jiems atvykys į Šiaulius, prasideda gausus lietus. Visgi juokai nepasitvirtino, koncerto metu pasirodė saulė.

Šeštadienį saksofonų kvartetas koncertuos Telšiuose – Žemaičių muziejuje „Alka“. Praėjusiais metais tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis pirmą kartą išplėtė savo geografiją ir surengė išvykstamąjį koncertą Telšiuose. Žiūrovų susidomėjimas paskatino organizatorius ir šiemet tęsti bendradarbiavimą su Žemaičių muziejumi „Alka“ ir čia atvežti muzikinį pasirodymą – saksofonų kvartetą „Blattwerk“.

Chaimo Frenkelio vilos parke Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną prasidėjęs XVII vasaros festivalis įgauna pagreitį ir kviečia šiauliečius bei miesto svečius į renginius, kurie vyksta kiekvieną savaitę.

Liepos mėnesį festivalį tęs net du renginiai, iš kurių vienas skirtas mažiesiems festivalio dalyviams. Antradienį, liepos 28 d., Chaimo Frenkelio vilos parke vyks „Labaiteatro“ muzikinis spektaklis vaikams „Aplink pasaulį 2“, trečiadienį, liepos 29 d., vilos Koncertinėje salėje žiūrovai išvys pagal rašytojos V. Jasukaitytės kūrinio „Šeštasis Dievo įsakymas: Nežudyk. Subačiaus gatvė. Getas“ sukurtą tekstinę-muzikinę kompoziciją, atliekamą Arkadijaus Gotesmano (skaitovas) ir Arno Mikalkėno (fortepijonas).

Bilietus galima įsigyti Chaimo Frenkelio vilos ir TICKET MARKET kasose.

Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjos: UAB „Sabalin“, Dabija. Informaciniai rėmėjai: LRT plius, Šiaulių apskrities televizija, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“. Bilietus platina „Ticket Market“.

Visa XVII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programa skelbiama čia.

Fot. Jolitos Kirkilaitės