Naujienos

Atgal

Fotografijos muziejuje – paskaita apie netradicines knygas

2021-05-18

2021 m. gegužės 21 d., penktadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje vyks fotografo, grafikos dizainerio, nepriklausomos leidybinės platformos „NoRoutine Books“ iniciatoriaus Gyčio Skudžinsko paskaita „Knyga kaip kišenėje telpanti galerija“. Joje bus pristatomi leidiniai, įsiterpiantys tarp tradicinės knygos ir dailininko knygos meninių projektų.

Menininkas susirinkusiems papasakos, kaip spausdintą projektą paversti meno kūrinio tęsiniu ir antrininku, siekiant, kad klasikinis knygos formatas taptų unikalia ekspozicine erdve, aptars alternatyvias leidybos praktikas ir jų vaidmenį meno kūrinio reprezentacijoje.

Gytis Skudžinskas – fotografas, instaliacijų autorius, garso menininkas, grafikos dizaineris, parodų kuratorius, nuo 2020 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas. Jis yra surengęs virš dešimties personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2014 m. kartu su menininke Vilma Samulionyte įkūrė nepriklausomą leidybinę platformą „NoRoutine Books“. Šios leidyklos sukurtos knygos išsiskiria konceptualiu dizainu ir forma. Leidiniai dalyvauja prestižinėse tarptautinėse meno knygų mugėse. G. Skudžinsko apipavidalintos knygos yra ne kartą apdovanotos gražiausių leidinių konkursuose.

Renginio dalyvių skaičius bus ribojamas. Būtina registracija tel. +370 41 52 43 93.
Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Fotografijos muziejaus Facebook paskyroje.