Naujienos

Atgal

Fotografijos muziejuje – Vlado Mikalausko fotografijų paroda

2019-02-10

Nuo 2019 m. vasario 16 d. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) eksponuojama Vlado Mikalausko fotografijų paroda „Šiauliai, Vilniaus gatvė“ iš parodų ciklo „Šiaulių albumas“.

Fotografijos muziejus pradeda parodų ciklą „Šiaulių albumas“ iš Fotografijos muziejaus rinkinių, skirtą visapusiškai miesto gyvenimo refleksijai fotografijose. Ciklas pradedamas šiauliečio fotografo Vlado Mikalausko (1942–2011) fotografijų paroda „Šiauliai, Vilniaus gatvė“.

Fotografijos muziejaus rinkiniuose saugomas daugiau kaip prieš 3 dešimtmečius sukurtas fotografijų ciklas, pirmą kartą pristatytas 1986 m. parodoje, skirtoje Šiaulių miesto 750-mečiui, visapusiškai perteikia anuometinę gatvės būseną, į kurią susilieja gatvės kasdienybės pavidalas, žmonės, įvykiai, detalės.

Menotyrininkas, profesorius Vytenis Rimkus tuo metu vertindamas parodą pastebėjo, kad V. Mikalauskas fotografijose „perteikia gatvės visumą, neišskirdamas, bet ir neatmesdamas ir gražių, ir vidutiniškų, ir net visai menkų motyvų. (...) Autoriui pavyko duoti išraiškingą gatvės portretą. Akivaizdus ekspozicijos ryšys su literatūra, publicistika: tai tartum apysaka ar net romanas, kurį reikia perskaityti nuo pradžios iki galo.“ 

Šiaulietišką temą Fotografijos muziejaus studijoje 2019 m. kovo 16 d. papildys ir pratęs jaunosios kartos fotografo Edvardo Tamošiūno projektas „... buvo ir yra ...“, kuriame autorius, suliedamas senąsias ir šiuolaikines fotografijos technologijas, sugretins ir savaip interpretuos miestovaizdžio kaitą praeities ir šiandienos fotografijose.

Vlado Mikalausko paroda „Šiauliai, Vilniaus gatvė“ Fotografijos muziejuje veiks iki 2019 m. balandžio 21 d.