Naujienos

Atgal

Fotografijos muziejuje – filmas „Meistras, stebėjęs kasdienybę“

2019-04-10

2019 m. balandžio 10 d., trečiadienį, Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko dokumentinio filmo „Meistras, stebėjęs kasdienybę“, skirto Vilniaus fotografui Stanisławui Filibertui Fleury (1858–1915), peržiūra. Filmą pristatė režisierius Andrzej Ciecierski ir kūrybinė grupė.
Lenkų režisieriaus Andrzejaus Ciecierskio 2018 m. sukurta dokumentinė juosta „Meistras, stebėjęs kasdienybę“ (lenk. „Mistrz scen rodzajowych“) – tai pirmasis kinematografinis bandymas pristatyti vieno garsiausių XIX–XX a. sandūros Vilniaus fotografų, fotografijos meno pionieriaus, dailininko Stanisławo Filiberto Fleury gyvenimą ir kūrybinį palikimą.
Garsusis fotografas įdomiausius savo darbus sukūrė ne studijoje (kurioje užsisakyti šeimyninę fotografiją buvo bene kiekvieno save gerbiančio vilniečio garbės reikalas), bet klajodamas po Vilnių ir jo apylinkes. Bene labiausiai menininką domino miestas, jo gatvės ir žmonės natūralioje savo aplinkoje, t. y. miesto kasdienybės vaizdai. Unikalios S. F. Fleury fotografijos leidžia tarsi persikelti į praeitį ir geriau pažinti anuometinį Vilnių.
Lenkijoje ir Lietuvoje filmuotoje juostoje apie garsųjį prosenelį pasakoja Aleksandra Fleury-Kręgielska. Taip pat svarbūs fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus komentarai.

Filmas lenkų kalba su lietuviškais titrais. Trukmė – 42 min. Įėjimas nemokamas.
Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Lenkijos televizija „TVP3 Gdansk“, Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejus.