Naujienos

Atgal

Fotografijos muziejuje bus atidaryta nuolatinė ekspozicija „Laisvę fotografijai!“

2023-05-19

2023 m. gegužės 25 d. Fotografijos muziejus mini 50-metį. Gegužės 26 d. lankytojams bus atverta nuolatinė Fotografijos muziejaus ekspozicija „Laisvę fotografijai!“.

Fotografija šiandien mus lydi visur ir visada. Nerūpestingai nuspausti mygtuką, bakstelėti ekrane ir pasidalyti socialiniame tinkle – tik tiek šiandien tereikia ir pasaulis srūva milijardais fotografinių vaizdų. Net sunku įsivaizduoti, kad vos prieš 180 su trupučiu metų žmonijai tai atrodė neįmanoma ar pernelyg sudėtinga. Fotografijos kelias į mūsų kasdienį gyvenimą, į tokią, kaip šiandien, fotografavimo laisvę, buvo nepaprastai ilgas ir sudėtingas. Tad ir ekspozicija, pasakosianti apie fotografijos raidą Lietuvoje ir pasaulyje, pavadinta „Laisvę fotografijai!“.

Čia lankytojai išvys vertingiausius eksponatus iš muziejuje saugomos kolekcijos, kurioje – daugiau kaip 150 000 istorinės ir meninės fotografijos bei negatyvų, fotografijos gamybos priemonių, fotografinių spaudinių, dokumentų bei kitų su fotografija susijusių dalykų. Ekspozicijoje bus gausu įtraukių vietelių – stilizacijų, rekonstrukcijų, virtualių ir patyriminių sprendimų.

______________

Pasakojimų cikle „Laisvę fotografijai! Istorija iš arčiau“ kviečiame susipažinti su kai kuriais ekspozicijoje pristatomais eksponatais ir jų istorijomis.
Ciklas parengtas pagal Fotografijos muziejaus ekspozicijos audiogidą (aut. V. Ulinskytė-Balzienė).

LAISVĘ FOTOGRAFIJAI! ISTORIJA IŠ ARČIAU