Naujienos

Atgal

Fotografijos ir kino būrelio baigiamųjų darbų paroda „Fotografijos muziejaus studija“

2024-06-25

2024 m. birželio 27 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma Fotografijos ir kino būrelio baigiamųjų darbų paroda „Fotografijos muziejaus studija“, atspindinti devynis mėnesius užsiėmimų metu vykusius fotografinius ir kino eksperimentus, kūrybiškumo ir saviraiškos paieškas. Paroda veiks iki 2024 m. rugpjūčio 25 d.

Fotografijos būrelis Fotografijos muziejuje vykdo savo misiją jau nuo 2016 m. Visus mokslo metus besitęsiančiuose užsiėmimuose dalyviai (12–18 m. amžiaus jaunuoliai) išmoksta valdyti šiuolaikinę profesionalią fotografijos techniką, dirbti su studijine įranga, praktiškai išbandyti įvairius fotografinius procesus, susipažįsta su fotografijos ir jos technologijos raidos istorija.

Nuo 2023 m. neformalaus ugdymo programa praplėtė užsiėmimų spektrą, pasipildydama kino pažinimo programa: būrelio dalyviai susipažino su kino kūrimo pagrindais, operatoriaus ir montažo režisieriaus darbu, vaizdo efektų kūrimu. Užsiėmimų metu buvo kuriamas televizijos reportažas, trumpametražis filmukas, reklaminis klipas, animacija.

Parodoje eksponuojami 2023–2024 m. Fotografijos ir kino būrelio dalyvių – Danieliaus Aukščionio, Patricijos Elizabetos Belyaevos, Gerdos Gintalaitės, Adomo Juškevičiaus, Tito Leišio, Gerdos Patkauskaitės, Ruslanos Petraitytės, Emilijos Štaraitės ir Orintos Zaicevaitės fotografiniai bei kino eksperimentai, individualumo ir saviraiškos paieškos žymi kelionės į profesionalumą pradžią.

Plačiau apie parodą: https://i.fotomuziejus.lt/nBgUR

Būrelio vadovai:
Fotografas Edvardas Tamošiūnas
Šiaulių kino meno klubo vadovas Viktoras Gundajevas

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys Fotografijos muziejus