Europos muziejų naktis grįžta: Šiaulių muziejai atsidarys vakare bei prisistatys internetu

2021-05-13

2021 m. gegužės 15 d., šeštadienį, 19–24 val. Šiauliuose vyks „Europos muziejų naktis“. Po metų pertraukos organizuojamas projektas lankytojus pasitiks kiek kitaip – rūpinantis saugumu, lankymasis muziejuose bus ribojamas, didesnis dėmesys bus skiriamas lauko erdvėms, prisistatymams internetu. Šiauliuose nemokamai apžiūrėti ekspozicijas ir dalyvauti naktinėse veiklose lauke kviečia 6 muziejai.

Tarptautinei muziejų dienai paminėti skirtas projektas organizuojamas nuo 2005 m. ir per šiuos metus tapo tradicija, apjungiančia daugelį Europos muziejų bei pritraukiančia milijonus lankytojų. Projekto išskirtinumas – galimybė apsilankyti muziejuose vakare ir naktį, kai paprastai tuo laiku jie būna uždaryti. Dėl pandemijos 2020 m. renginys nebuvo organizuojamas, o 2021 m. programa planuojama taip, kad atitiktų keliamus saugumo reikalavimus, pasiūlytų daugiau veiklų muziejų lauko teritorijose, leistų išsamiau su muziejais susipažinti internetu.

Projekto organizatorius Šiauliuose – „Aušros“ muziejus – bendradarbiaudamas su kitais miesto muziejais, ruošia filmą, kuriame muziejininkai plačiau pasakoja apie išskirtinius eksponatus, supažindina su ekspozicijomis. Premjera įvyks Muziejų naktį – gegužės 15 d. 19 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus youtube kanale ir Muziejų naktis Šiauliuose facebook puslapyje. Filme bus rodomi vaizdai iš dešimties muziejų, pristatant ir tuos, kurie per Muziejų naktį neturėjo galimybės atsidaryti. Muziejininkai tikisi, kad jų pasakojimai sudomins lankytojus ir paskatins dažniau apsilankyti muziejuose. Žiūrėti čia - https://youtu.be/oRBbdPeoKuM

„Europos muziejų naktį“ Šiauliuose duris atvers šie muziejai: Chaimo Frenkelio vila (Vilniaus g. 74), Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140), Venclauskių namai (Vytauto g. 89), Baltų kultūros centras „Baltų kelias“ (Vilniaus g. 213-90, buvęs „Žiburio“ knygynas), Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139), Žaliūkių malūnininko sodyba (Architektų g. 73). Vienu metu į muziejus bus įleidžiamas ribotas lankytojų skaičius, atėjusieji bus registruojami. Į Baltų kultūros centrą „Baltų kelias“ privaloma užsiregistruoti iš anksto tel. 8 60 409 902, el. paštu info@baltukelias.lt.

Muziejų lauko teritorijose lankytojų lauks muzika: Chaimo Frenkelio vilos parke gyvai pasirodys Elzė Urbietytė, grupė „Penkios po penkių“, Gabija Petrauskaitė, Fotografijose muziejaus stogo terasoje vyks „Ritmas kitaip“ muzikinė mušamųjų edukacija. Žaliūkių malūnininko sodyboje lankytojų lauks piemenų žaidimai ir muzikos instrumentų darymas, pažintis su sodybos augintiniais, naktinis apsilankymas vėjo malūne. Ne pirmus metus Muziejų naktyse dalyvaujantis Šiaulių „Senų ratų“ klubas į Chaimo Frenkelio vilos parką atriedės su akį traukiančias automobiliais, juos bus galima apžiūrėti vakarėjant, o sutemus muziejininkai kvies paklaidžioti rožyno takeliais ir atrasti senovinių rožių rūšis žibintų šviesoje. Venclauskių namų „Našlaičių sode“ lankytojai galės atrasti šešėlių teatrą. Programa skelbiama www.naktismuziejuje.lt.

Lankantis muziejuose būtina laikytis nustatytų saugumo reikalavimų (dėvėti kaukes, laikytis atstumų, dezinfekuoti rankas ir kt.).

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Rėmėja – Šiaulių miesto savivaldybė. Informaciniai rėmėjai: „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“, „Šiaulių spaustuvė“.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Komunikacijos ir rinkodaros skyrius tel. (8 41) 43 36 80, el. p. reklama@ausrosmuziejus.lt.