Naujienos

Atgal

Europos archeologijos dienos Šiaulių istorijos muziejuje

2024-06-12

2024 m. birželio 14 d. Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47, Šiauliai) vyko Europos archeologijos dienų renginys.

Renginyje Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas dr. Tomas Rimkus ir studentas Mantas Peseckas skaitė paskaitą „Šiaurės Lietuvos gyventojai prieš 13 000 metų: gyvenimas atšiauriomis klimato kaitos sąlygomis“. Šios paskaitos tema pasakojo apie pirmuosius Šiaurės Lietuvos gyventojus, kurie teritoriją pasiekė vėlyvojo ledynmečio laikotarpyje. Iki šiol duomenų apie šių žmonių gyvenimą buvo nedaug dėl trūkstamos archeologinės medžiagos ir jau esamų tyrimų.

Naujausi archeologinių artefaktų tyrimai iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir Lietuvos nacionalinio muziejaus suteikia naujų duomenų apie šiuos žmones, jų gyvenimo būdą, ekonomiką, įrankių gamybą ir adaptaciją atšiauriame klimate.

Renginio dalyviai galėjo išvyskti titnaginius įrankius. Jų formas ir tipus,  padėjusius išgyventi priešistorės žmonėms.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus restauratorė Audronė Salatkaitė pristatė temą „Archeologinio radinio kelias: nuo fiksavimo in situ iki ekspozicijos vitrinos“.

Klausytojai sužinojo visą kelią nuo prevencijos, lauko konservavimo ir pilno restauravimo, ruošiant eksponatą saugojimui ir eksponavimui.

Fot. E. Tamošiūnas