Vasaros festivalį tęsia Johan Randvere (Estija) ir Justo Šerveniko (Lietuva) fortepijoninis duetas

2020-07-14

2020 m. liepos 16 d., ketvirtadienį Chaimo Frenkelio vilos Koncertinėje salėje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko fortepijoninio dueto – Johan Randvere (Estija) ir Justo Šerveniko (Lietuva) – koncertas. Renginys yra XVII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio dalis.
Liepos 6 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke prasidėjęs kasmetinis, jau septynioliktus metus organizuojamas, tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis įsibėgėja ir kviečia žiūrovus į įvairius renginius. Kas savaitę vilos parke ir Koncertinėje salėje vyksiantys pasirodymai atskleis muzikines, teatrines, tekstines kompozicijas.
Nuolatinis Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio dalyvis, vienas iš ryškiausių savo kartos pianistų J. Šervenikas ir šiemet festivalio gerbėjus pradžiugins išskirtiniu pasirodymu. Jis drauge su kolega pianistu iš Estijos J. Randvere šią savaitę kviečia šiauliečius ir miesto svečius pasiklausyti įsimintino fortepijoninio dueto.
J. Randvere yra vienas iš žinomiausių Estijos jaunosios kartos pianistų, jau pasirodęs tokiose salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“ ar Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje. Solo jis skambino su Latvijos nacionaliniu simfoniniu, Tiumenės filharmonijos, Baltarusijos valstybinio radijo simfoniniu, Estijos nacionaliniu simfoniniu, Talino kameriniu, kitais orkestrais. J. Randvere yra įvertintas daugelyje tarptautinių konkursų.
Dar kitą savaitę, liepos 23 d., savo energija su žiūrovais dalysis saksofonų kvartetas „Blattwerk“. Iš Vokietijos atvykę atlikėjai pasirodys Chaimo Frenkelio vilos parko scenoje ir Žemaičių muziejuje „Alka“. Plečiantis festivalio geografijai, Telšiuose vasaros festivalio koncertas vyks jau antrus metus iš eilės.
Visa XVII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programa skelbiama čia.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjos: UAB „Sabalin“, „Dabija“. Partneris – LRT Plius. Informaciniai rėmėjai: Šiaulių apskrities televizija, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“.
Fot. S. Bubienė, L. Ručinskaitė