Kanklės pasaulinėms pop ir roko dainoms suteikė naują atspalvį

2019-07-24

2019 m. liepos 25 d. Chaimo Frenkelio vilos parke vyko XVI tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – Ramūno ir Aušros Difartų koncertas „Gražiausi pasauliniai pop- ir roko duetai“ su styginių kvartetu ir kanklėmis.

Išskirtinio balso tembro, jausmingas ir muzikalus dainų autorius, atlikėjas ir gitaristas R. Difartas kartu su žmona, atlikėja A. Difarte, šiltą ketvirtadienio vakarą šiauliečiams ir miesto svečiams pristatė akustinę programą, kurioje buvo atliekamos naujos gerai žinomos pasaulinės populiariosios klasikos aranžuotės ir R. Difarto sukurtos dainos.

Chaimo Frenkelio vilos parke vykusio pasirodymo unikalumas – dainos skambėjo pritariant nuostabaus grožio lietuviškam instrumentui – kanklėms, o specialiai šiam festivalio koncertui prisijungė ir styginių kvartetas.

Scenoje pasirodė: Ramūnas Difartas (vokalas, gitara), Aušra Difartė (vokalas, klavišiniai), Milda Kudirkienė (smuikas), Ingrida Kurienė (kanklės), Emilija Sidaraitė (smuikas), Giedrė Umbrasienė (altas), Gaudas Krištaponis (violončelė).

Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį rugpjūčio 1 d. 18 val. tęs Antonio Lizana‘os ir grupės (Ispanija) koncertas „Flamenco – jazz locura“, kurio metu žiūrovai išvys ir flamenko šokėją Jose Mari Castano. Rugpjūčio 9 d. žiūrovai išgirs lūpinės armonikėlės virtuozą Gianluca Littera iš Italijos ir Klaipėdos muzikinio teatro simfoninį orkestrą.

Visa festivalio programa skelbiama www.ausrosmuziejus.lt, bilietus platina „Ticket Market“.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Sabalin“, AB spaustuvė „Titnagas“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT.lt, žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Informaciniai rėmėjai: „Šiaulių kraštas“, Šiaulių apskrities televizija, radijas RS2. Draugai: gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Žemaičių muziejus „Alka“.

Informacija: tel. +370 41 43 36 80, +370 41 52 43 89, info@ausrosmuziejus.lt