Naujienos

Atgal

Chaimo Frenkelio vilos parke skambėjo stiprūs ansamblio „Suliko“ balsai

2020-09-11

2020 m. rugsėjo 10 d. Chaimo Frenkelio vilos parke vyko paskutinysis XVII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys. Koncertavo Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro ansamblis „Suliko“ (Sakartvelas).
Nors Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymas įvyko rugpjūčio 27 d., vienas iš programos renginių liko neparodytas – tai ansamblio „Suliko“ koncertas, kuris dėl atšauktų lėktuvų skrydžių buvo perkeltas net du kartus. Visgi aplinkybės susidėliojo palankiai ir šiauliečių itin laukiamas koncertas įvyko.

Didelis susidomėjimas koncertu tik patvirtino, kad ansamblis „Suliko“ yra vienas populiariausių ir žinomiausių tautinės Sakartvelo muzikos kolektyvų. Jis puoselėja seniausias kartvelų dainavimo tradicijas, kurios yra įtrauktos į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Kolektyvas „Suliko“ susibūrė 2007 m. Tbilisio valstybiniame Zacharijos Paliašvilio operos ir baleto teatre. Ansamblyje dainuoja pagrindiniai teatro solistai. Šiauliuose pasirodė: Tamaz Saginadze (tenoras), Giorgi Motsikulashvili (tenoras), Shalva Abramashvili (tenoras-baritonas), (baritonas), Ivane Galuashvili (bosas-baritonas), Levan Makaridze (bosas).

Ansamblis atlieka chorinę, sakralinę polifoninę muziką, kartvelų liaudies ir miesto folklorą. Kadangi atlikėjai yra operos solistai, jų koncertuose skamba ir operų arijos, rusų, europiečių bei viso pasaulio kompozitorių kūryba. Repertuare yra ir tokių kūrinių, kurie yra specialiai parašyti ansambliui. Susirinkusieji vilos parke išgirdo ir lietuviškus žodžius dainoje „Suliko“.

Liepos-rugpjūčio mėnesiais vykęs Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis šiemet kvietė išvysti muzikines, teatrines, tekstines kompozicijas. Savo talentais su žiūrovais dalijosi ne tik Lietuvos atlikėjai, bet ir svečiai iš Estijos, Vokietijos, Lenkijos. Vienas pasirodymas buvo skirtas vaikams, surengtas išvykstamasis koncertas Telšiuose.

Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjos: „Sabalin“, „Dabija“. Informaciniai rėmėjai: LRT plius, „Šiaulių apskrities televizija“, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“.
 Fot. E. Tamošiūnas