Naujienos

Atgal

Chaimo Frenkelio viloje vyko viešos paskaitos apie archeologiją

2019-11-14

2019 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 12.30 ir 13.30 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko viešos paskaitos apie partizaninio karo archeologiją ir Gedimino kalne surastų 1863–1864 m. sukilimo dalyvių palaikų atradimą ir identifikavimą.
 
12.30 val. Doc. dr. Gintauto Vėliaus (Vilniaus universitetas) vieša paskaita „Partizaninių kovų archeologija“
 
13.30 val. Gyčio Grižo (Lietuvos nacionalinis muziejus) vieša paskaita „Gedimino kalne surastų 1863–1864 m. sukilimo dalyvių palaikų atradimas ir identifikacija“

Viešos paskaitos orientuotos į moksleivius, tačiau jose galėjo dalyvauti visi norintys. Įėjimas buvo nemokamas.
 
2019-aisiais metais minint Valstybės archeologijos komisijos steigimo ir veiklos 100-metį, VšĮ Kultūros paveldo akademija kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos siekia prisidėti prie Lietuvos archeologijos paveldo ir jo tyrimų aktualizavimo bei naujausių ir svarbiausių šiandieninių archeologijos mokslo pasiekimų viešinimo jaunimui, organizuojant išskirtinai jiems skirtą seminarų ciklą.

Pagrindinis tęstinio projekto „Motyvaciniai kultūros paveldo pažinimo seminarai jaunimui“ tikslas yra vykdyti motyvuoto istorinės bei archeologinės pakraipos jaunimo neformalius kultūros paveldo bei archeologijos srities mokymus, o taip pat viešinti ir patraukliai pateikti naujausių, aktualiausių archeologinių bei tarpdisciplininių tyrimų rezultatus, suteikti galimybę jaunimui tiesiogiai susitikti ir bendrauti su tokius tyrimus atlikusiais specialistais.

2019 m. seminarų temas lėmė pastarųjų metų archeologinių tyrimų rezultatų išskirtinė svarba Lietuvos valstybei. Seminarų metu bus pristatoma partizaninio karo archeologija ir naujausieji jos pasiekimai, taip pat Gedimino kalne surastų 1863-1864 m. sukilimo dalyvių palaikų atradimo ir identifikavimo istorija, pasakojama, ką veikia archeologai po vandeniu, aiškinamasi, kur pasislėpę vaikai ir kaip archeologai juos atranda bei įvairiausios kitos temos.
Šias paskaitas lydėjo ir praktiniai užsiėmimai: žalvarinių papuošalų, viduramžių odinių apyrankių, baltiškų stiklo karoliukų gamybos ir kitos „gyvosios archeologijos“ edukacijos, leidžiančios kiekvienam tapti archeologu-rekonstruktoriumi.
 
Projekto seminarai vyks:
2019 m. lapkričio 19 d. Klaipėdos universiteto Baltijos istorijos ir archeologijos institute.
2019 m. lapkričio 21 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje.
2019 m. lapkričio 27 d. Kauno miesto muziejaus Rotušės ir Tautinės muzikos skyriuose.
 
Projektą dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
Projekto partneriai: Klaipėdos universiteto Baltijos istorijos ir archeologijos institutas, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Kauno miesto muziejaus Rotušės ir Tautinės muzikos skyriai.
 
Daugiau informacijos apie vykdomą projektą teirautis:  VšĮ Kultūros paveldo akademija programų koordinatorė Agnė Žilinskaitė, mob. tel.: 861381889, el. paštas: zilinskaite.agne@gmail.com