Chaimo Frenkelio viloje – renginys „Rožės Latvijai“

2019-05-04

2019 m. gegužės 3 d. Chaimo Frenkelio viloje vyko renginys „Rožės Latvijai“, skirtas Latvijos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Šventės metu Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parko rožyne asociacijos „Baltų centras“ iniciatyva ir jos narių rūpesčiu buvo pasodinti rožių sodinukai. Simboliška, kad vilos parko rožyno idėją įkvėpė Run­da­lės (Latvija) rū­mų rožynas.

Po to šventės dalyviams vilos kino salėje buvo rodomas ilgametražis meninės dokumentikos filmas „Arčiau žemės anapus upės“ (2018; režisieriai Viktorija Jonkutė ir Ernestas Samsonas). Tai filmas apie dviejų nacionaliniu ir tarptautiniu mastu pripažintų baltų poetų, vertėjų, lietuvio Vlado Braziūno ir latvio Knuto Skujenieko asmeninius ir kūrybinius ryšius. Iš jų draugystės istorijos ir kūrybinės veiklos fragmentų konstruojamas pasakojimas brėžia poetinius Šiaurės Lietuvos regiono bei Lietuvos–Latvijos pasienio kontūrus, išryškindamas glaudžius kultūrinius lietuvių ir latvių saitus bei stiprindamas šių tautų bendrystės jausmą. Tai filmas apie baltiškąją poetinę bendruomenę, kuri sutelkia tiek gyvuosius, tiek anapus iškeliavusius baltų literatūrinio lauko dalyvius.

Šventėje dalyvavo Latvijos ir Lietuvos ambasadų atstovai, taip pat filmo veikėjai Vladas Braziūnas, Skirmantas Valentas ir prodiuserė Viktorija Jonkutė.

Dalijamės renginio akimirkomis. Fot. J. Kirkilaitė.

Rengėjai: Baltų centras, Šiaulių „Aušros“ muziejus
Partneris Latvijos Respublikos ambasada Lietuvos Respublikoje