Naujienos

Atgal

Chaimo Frenkelio viloje – filmo „Nulis motyvacijos“ seansas

2019-05-14

2019 m. gegužės 14 d. Chaimo Frenkelio viloje minint Izraelio nepriklausomybės dieną, vyko filmo „Nulis motyvacijos“ („Zero Motivation“, rež. Talya Lavie, 2014 m., 97 min.) seansas. Renginyje dalyvavo Šiaulių apskrities Žydų bendruomenės pirminininkas Sania Kerbelis. 

„Nulis motyvacijos“ režisierė Talya Lavie nuo vaikystės žiūrėdavo labai daug karinių filmų, kurių pagrindą įprastai sudarydavo kovos scenos. Tad jai, baigus kino mokyklą, kilo mintis sukurti juostą apie karinę administraciją, kurios pavojingiausias ginklas – popieriaus lapų segiklis. Pati idėja nulėmė ir filmo žanrą.

Filmas pasakoja apie merginas, susiduriančias su nuobodžiomis užduotimis darbe, besivaržančias dėl vaikinų dėmesio ir svajojančias apie gyvenimą Tel Avive. Iš pažiūros kasdieniškas jaunų izraeliečių problemas režisierė Talya Lavie perkelia į armijos administraciją, kur merginos atlieka karinę tarnybą.

Filmo režisierė komiškai vaizduodama biure sėdinčias karininkes, palietė ir opiausias šalies problemas. Už priverstinai armijoje atsidūrusių merginų nugarų vyksta karas, žūsta žmonės, tad moteriškame kolektyve verdančios intrigos, pykčiai atrodo dar beprasmiškesni, o kariaujančio Izraelio pasekmės komiškame fone iškyla kraupesniu pavidalu.  Ironijos ir nebanalaus humoro kupina juosta tapo lankomiausiu Izraelio filmu. Komedija sulaukė didelio pasisekimo ir Lietuvoje. 20-ojo „Kino pavasario“ metu „Nulis motyvacijos“ buvo viena iš populiariausių festivalio juostų.

„Nulis motyvacijos“ – ne tik satyriškas žvilgsnis į moterų karinę tarnybą Izraelyje, bet ir visiems vienodai aktualus bei suprantamas filmas apie draugystę, išbandymus, žmonių tarpusavio santykius bei savirealizacijos poreikį.

Dalijamės renginio akimirkomis. Fot. V. Dirmeikytė

Organizatoriai: Izraelio Ambasada Vilniuje, Šiaulių apskrities Žydų bendruomenė, Šiaulių „Aušros“ muziejus