Naujienos

Atgal

„Aušros“ muziejus – parodoje „Heritas“

2019-05-05

2019 m. gegužės 3–4 d. Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios ir Europos humanitarinio universiteto erdvėse vyko tarptautinė kultūros paveldo pažinimo, tvarkybos ir technologijų paroda „Heritas“. 

Antrą kartą organizuojamas nemokamas renginys tęsia sėkmingą pirmųjų metų praktiką ir pagrindinį dėmesį skiria kultūros paveldo aktualijų pristatymui plačiajai visuomenei. Parodos programoje – virš 20 seminarų, diskusijų, daugiau nei 30 praktinių kūrybinių dirbtuvių, speciali erdvė šeimoms ir praktiniai patarimai kultūros paveldo savininkams.

„Heritas“ – unikali ir atvira kultūros paveldu besidominčių žmonių erdvė, kurioje skatinama domėtis ir klausti. Tai atvira erdvė specialistų ir visuomenės dialogui. Ne veltui šių metų „Heritas“ organizatoriai ir dalyviai drąsiai sakė esantys pasiruošę atsakyti į lankytojams kylančius praktinius klausimus ir kvietė atsakymų ieškoti kartu.

Šios parodos Kūrybinėse dirbtuvėse (Švc. Mergelės Ramintojos bažnyčia, I a.)  dalyvavo ir „Aušros“ muziejaus atstovai, kurie supažindino su muziejaus Restauravimo centro darbu bei Fotografijos muziejuje vykstančiomis edukacijomis. Taip pat muziejininkai kvietė į Senosios fotografijos dirbtuves, kur buvo galima pasigaminti mėlynus saulės atvirukus, stebėti senų fotografijų restauravimo procesą.

Dalijamės renginio akimirkomis. Fot. L. Bosienė.