Naujienos

Atgal

Viešoje paskaitoje – žvilgsnis į dailininkus Römerius

2019-10-13

2019 m. spalio 17 d., ketvirtadienį, 13 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko vieša dr. Jolantos Širkaitės (Lietuvos kultūros tyrimų institutas) paskaita „Dailininkų Römerių dinastija ir dvi Römerienės“. Įėjimas buvo nemokamas.

Jolanta Širkaitė – menotyrininkė, dailėtyros mokslų daktarė. Lietuvos dailės istorikų draugijos narė, Kultūros paveldo departamento prie LR Kultūros ministerijos senosios tapybos ekspertė, Europos Komisijos ekspertė 6 Bendrajai programai, Lietuvos kultūros tyrimų instituto direktorė. Pagrindinės mokslinių interesų kryptys: Lietuvos XIX a. dailė, meninis ir kultūrinis gyvenimas XIX a. Lietuvoje, Lietuvos XX a. pradžios dailė, Lietuvos dvarų kultūra.
Jolanta Širkaitė jau daugelį metų tyrinėja garsios Römerių giminės dailininkų gyvenimą ir kūrybą. Išleido monografiją ir mokslinus leidinius apie Römerių giminės dailininkus, surengė parodas Lietuvos ir užsienio muziejuose (Šveicarijoje, Egipte).
Paskaita papildė tarptautinę parodą „Susitikimas: dailininkės Sofija Romerienė ir Ona Römerienė“ iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir Latgalos kultūros ir istorijos muziejaus rinkinių (Rėzeknė, Latvija), kurią bus galima apžiūrėti prieš paskaitą.


Plačiau apie parodą skaitykite čia>>
Organizatoriai – Šiaulių „Aušros“ muziejus, Latgalos kultūros ir istorijos muziejus.
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.
Informacinis rėmėjas – LRT Plius.