Naujienos

Atgal

Atlikėjai iš Pietų Ispanijos pradėjo Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio rugpjūčio programą

2019-08-01

2019 m. rugpjūčio 1 d. į XVI tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio sceną žengė atlikėjai iš Ispanijos – Antonio Lizana su grupe. Džiazo ekvilibristika saksofonu, emocionalus atlikėjo balsas, truputis arabiškų prieskonių ir flamenko šokėjas J. M. Castano – šie pasirodymo elementai hipnotizavo publiką koncerte „Flamenco – jazz locura“.

Pirmą kartą į Lietuvą atvykę atlikėjai negailėjo komplimentų gausiai šiauliečių publikai ir džiaugėsi galėdami pasirodyti išskirtinėje vilos parko erdvėje šalia tūkstančių rožių žiedų.

A. Lizana – nauja, begalę muzikos apdovanojimų ir kritikų liaupsių pelniusi žvaigždė iš Pietų Ispanijos. Jo pasirodymai prilygsta spektakliui, o impozantiškas flamenko šokėjas J. M. Castano, kulnais kaukšėdamas į scenos grindis, savo plastiška įtaiga „iliustruoja“ koncertus, visiškai užhipnotizuodamas susirinkusiuosius.

Festivalio scenoje pasirodė: Antonio Lizana (saksofonas, vokalas), Jesús Caparrós (bosinė gitara), Daniel García (klavišiniai), Michael Olivera (perkusija), Jose Maria Castano (flamenko šokėjas).

Ne ką mažiau įsimintinų emocijų žada ir kitas festivalio pasirodymas rugpjūčio 9-ąja. Svečias iš Italijos – lūpinės armonikėlės virtuozas Gianluca Littera – pasistengs įtikinti, kad šis muzikos instrumentas, nors dažnai laikomas nerimtu, gali garbingai skambėti netgi su simfoniniu orkestru. Kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru G. Littera atliks D. Spivakovski’io koncertą lūpinei armonikėlei ir orkestrui, N. Paganini’io Kapričą Nr. 24 lūpinei armonikėlei ir orkestrui. Taip pat skambės F. Mendelssohn’o siuitos „Vasarvidžio nakties sapnas“ dalys, E. Balsio, P. Mascagni’io kūriniai. Dirigentas – Robertas Šervenikas.

Fot. V. Gelžinienė

Visa festivalio programa skelbiama www.ausrosmuziejus.lt, bilietus platina „Ticket Market“.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Sabalin“, AB spaustuvė „Titnagas“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT.lt, žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Informaciniai rėmėjai: „Šiaulių kraštas“, Šiaulių apskrities televizija, radijas RS2. Draugai: gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Žemaičių muziejus „Alka“.