Ansamblis iš Estijos „Nortango“ atvyko į Chaimo Frenkelio vilą ir Burbiškio dvarą

2021-08-10

2021 m. rugpjūčio 12 d. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko XVIII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – ansamblio iš Estijos „Nortango“ koncertas „Astor Piazzolla. Tango Nuevo“. Kitą dieną, rugpjūčio 13 d. ansamblis koncertinę programą atliko Burbiškio dvare (Radviliškio r.).

Ansablis „Nortango“ buvo įkurtas 2019-ųjų vasarą akordeonisto Momiro Novakovičiaus iniciatyva. Ansamblį sudaro muzikantai, puikiai žinomi tiek Estijoje, tiek ir pasaulyje. „Nortango“ idėja yra suvienyti skirtingus menus viename pasirodyme. Šiuolaikinio meno paprastumas ir muzikinių idėjų sudėtingumas yra pagrindinės „Nortango“ savybės, kurios kartu su argentinietiškų garsų aistra sukuria tikrą džiaugsmą ir įspūdį žiūrovams.

Scenoje išvydome: Johan Randvere (fortepijonas), Kirill Ogorodnikov (gitara), Momir Novakovic (akordeonas), Mari Poll (smuikas), Regina Udod (kontrabosas).

Plečiant Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio geografiją ir auditoriją, šis pasirodymas, bendradarbiaujant su Daugyvenės kultūros istorijos muziejumi-draustiniu, kitą dieną taip pat buvo organizuojamas Burbiškio dvare. Pastaraisiais metais festivalio programos išvykstamieji koncertai vykdavo Telšiuose.

Koncertai Šiauliuose ir Radviliškio r. skiriami kompozitoriaus Astoro Piazzollaʼos (1921–1992) 100-mečiui paminėti. Kitą savaitę, rugpjūčio 18 d., Chaimo Frenkelio vilos parke vyks dar vienas koncertas, kuris taip pat dedikuojamas kompozitoriui A. Piazzolla’ai prisiminti. Šį kartą scenoje pasirodys atlikėjai iš Italijos ir Lietuvos kamerinis orkestras.

Rugpjūčio 26 d. žiūrovai išgirs Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą ir operos solistę Justiną Gringytę. Garsiausiose pasaulio scenose dainuojanti solistė atliks populiarius XIX amžiaus prancūzų kompozitorių G. Bizet, H. Berlioz, C.Saint-Saens kūrinius, kurių skambesys uždarys XVIII tarptautinį Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį. Dirigentas Robertas Šervenikas.

Bilietus į renginius galima įsigyti „Ticket Market“ ir Chaimo Frenkelio vilos kasose.
Internetu:
Bilietai į koncertą Chaimo Frenkelio viloje čia>>
Bilietai į koncertą Burbiškio dvare čia>>

Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: Šiaulių bankas, „Gubernija. Nealkoholinis“, UAB „Sabalin“. Informaciniai rėmėjai: LRT, UAB „LT ADVERT“, žiniasklaidos grupė „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas“. Draugas – „Dabija“. Festivalį įgarsina UAB „Balheidas“.
Fot. E. Tamošiūnas