Padaliniai

Edukacijos

Užsiėmimų trukmė – 1–1,5 val.
Užsakymai priimami ir informacija teikiama tel. (8 41) 52 43 89.

Iš anksto užsisakius, muziejaus darbuotojai gali vesti istorijos paskaitas įvairiomis temomis, kurios glaudžiai susijusios su Šiauliais, svarbiais Lietuvos istorijos įvykiais. Norimą paskaitos temą būtina suderinti su paskaitos vadovu. Kaina – muziejaus lankymo bilietas kiekvienam moksleiviui ir paskaitos vadovo paslaugos – 28,50 Eur.

Ukrainos piliečiams vykdomos edukacijos – nemokamos.   Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 52 43 89. Dailė

Dvaro istorijos. Dvaro mada ir gyvensena

XVIII–XIX a. dvaro mada – tai grožio ir elegancijos pasaulis, kuriame susipina keistos užgaidos, praktiškumas ir elgesio normos.
Chaimo Frenkelio vilos ekspozicijoje „Provincijos dvaras" mažųjų muziejaus lankytojų laukia įdomus pasakojimas apie vaikų madą ir laisvalaikio žaidimus bei spalvingos vėduoklės kūrimas. Vyresnieji moksleiviai ir suaugusieji susipažins su Europos ir Lietuvos kostiumo raida, intriguojančiomis XVIII a. flirto paslaptimis, nebylia vėduoklės kalba ir įmantriais, daug fantazijos reikalaujančiais kaklaskarės rišimo būdais.

Skirta 1–12 klasių moksleiviams ir suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 4 Eur (nuolaidos netaikomos). Edukacinį užsiėmimą užsisakius II–V po 18 val., VI–VII po 17 val. papildomas mokestis grupei – 30 Eur.
Grupėms nuo 10 iki 30 asmenų.

Vieta – Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai.
Edukacija gali vykti ir nuotoliniu būdu.
Registracija tel. (8 41) 52 43 89.

Batai mano...

Avalynės istorija – tarsi kupinas atradimų ir ieškojimų romanas. Kaip tu saugotumei kojas nuo įkaitusio dykumų smėlio? O kokia avalyne bristumei per sniegynus? Ateik ir sužinok kokio ilgumo bato nosis kėlė pavydą aplinkiniams ir kas pirmieji pradėjo avėti aukštakulniais. Kada atsirado pirmoji „tikra" batų pora? Tapkite dizaineriais, sukurkite naujus stilius ir pasiūlykite juos savo draugams, o gal ir miesto gyventojams... Edukacijoje supažindinama su avalynės istorija, odinių batų sandara ir siuvimo procesu. Praktinėje dalyje vaikai iš atskirų detalių, sutvirtinamų „velcro" juostelėmis, „pasiuva" batus, sužino, kaip išmatuoti pėdą prieš pradedant darbą, pagal pasirinktą iškarpą piešia savo svajonių kurpaites.

Skirta – jaunesniojo mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikams.
Kaina vienam asmeniui – 3 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta – Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai.
Edukacija gali vykti ir nuotoliniu būdu.

Registracija tel. (8 41) 52 43 89.

Raktų pakabukas

Kaip manote, kas išgarsino Šiaulių miesto vardą? Kas tas žmogus, pradėjęs verslą nuo primityvios odos dirbtuvėlės ir išplėtęs ją iki didžiausio odos fabriko visoje Rusijos imperijoje? Praverkite paslapties širmą apsilankę muziejuje. Pamatykite, užuoskite ir prisilieskite prie išdirbtos gyvūnų odos. Žmogaus reikmėms ji naudojama nuo neatmenamų laikų. Apavas, rūbai, žirgo reikmenys, buitiniai indai ir krepšiai - tai tik nedidelė odos panaudojimo galimybių dalis. Kviečiame pas mus, į Ch. Frenkelio odos dirbtuvėles pasigaminti praktišką daiktą – raktų pakabuką. Pasipuoškite jį firminiu Ch. Frenkelio odos fabriko antspaudu arba dekoruokite savo sukurtais ornamentais ir piešiniais.

Skirta – 2–12 kl. moksleiviams ir suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 4 Eur (nuolaidos netaikomos).


Vieta – Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai
Registracija tel. (8 41) 52 43 89

Apyrankė 

Apyrankės – ne tik papuošalai, bet ir amuletai, pasižymintys magiškomis apsauginėmis galiomis. Apvydamos žmogaus riešą, jos gali ne tik apsaugoti jį nuo blogos akies, bet ir suteikti jėgų ir energijos. Užsiėmimo metu gaminsime apyrankes iš spalvotų odos juostelių, pabandysime įkalti kniedę, išmušti skylę specialiu skylmušiu, įtvirtinti spaudes užsegimui. Kūrybos procese patirsite džiaugsmą ir didžiuositės pasimokę naujo amato. Savo rankomis pagamintą originalų daiktą galėsite nešioti patys ar kam nors padovanoti.

Skirta – 7–12 kl. moksleiviams ir suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 5 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta – Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai
Registracija tel. (8 41) 52 43 89

Žaisliukas Kalėdų eglutei

Argi nebūtų puiku papuošti kalėdinę eglutę mielu, vieninteliu, savo rankomis pagamintu odiniu žaisliuku? Dabar tai įmanoma! Edukacijoje „Žaisliukas Kalėdų eglutei“ dirbsime su tikrais odininko įrankiais, mojuosime plaktukais ir skylmušiais, kalsime ornamentus, klijuosime spalvingas detales. Edukacijos pabaigoje – džiaugsimės savo darbo rezultatais, kurie šventiniu laikotarpiu papuoš eglutes namuose.

Skirta – 7–12 kl. moksleiviams ir suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 5 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta – Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai
Registracija tel. (8 41) 52 43 89

Gyvūnas-totemas

Ar žinote, kas yra totemai? Tai – gyvūnai, rečiau augalai, kai kada netgi daiktai ar gamtos reiškiniai, laikomi genties protėviais, globėjais. Tikima, kad jie gali padėti, pagelbėti, apsaugoti. Ir šiomis dienomis kiekvienas norime, kad mums sektųsi, tad kviečiame apsilankyti Chaimo Frenkelio vilos odos dirbtuvėlėse ir išsirinkti, pasigaminti ir turėti odinį toteminį gyvūną – drambliuką, šuniuką ar katiną, kuriuo galėsite papuošti rankinę, kuprinę, naudoti kaip raktų pakabuką, talismaną.

Skirta – 6–12 kl. moksleiviams ir suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 5 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta – Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai
Registracija tel. (8 41) 52 43 89

Kaklo pakabutis

Chaimo Frenkelio odos dirbtuvėlėse galite pasigaminti ne tik apyrankę, bet ir kaklo papuošalą – pakabutį. Jis sukurtas moduliniu principu, kai dėliojama detalė į detalę, todėl tai primena galvosūkį, kurį malonu išspręsti. Edukacijoje lavinamas ir erdvinis mąstymas, nes reikia perprasti, kaip sudėti detales vieną į kitą. Kviečiame pasipuošti ir pamiklinti mintis.

Skirta – 3–12 kl. moksleiviams ir suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 5 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta – Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai.
Registracija tel. (8 41) 52 43 89.

Rožės žiedas

Rožė – gėlė, turinti paslaptį, sudėtingas simbolis, galintis reikšti įvairius dalykus. Chaimo Frenkelio vilos parkas Šiauliuose itin garsus savo gausiu rinktinių veislių rožynu, todėl Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia rožės žiedu grožėtis ne tik šiltuoju metų laiku, bet ištisus metus! Naujoje Chaimo Frenkelio odos dirbtuvėlių edukacijoje „Rožės žiedas“ galima pasigaminti sau mielą odinį rožės žiedą, sagę ar plaukų papuošalą. Kiekvienas edukacijos dalyvis iš edukacijos išsineš net po du savo pasigamintus papuošalus, todėl tai puikus būdas pradžiuginti ne tik save, bet ir savo artimąjį ar mylimą draugą. O galbūt neturite kur švęsti savo gimtadienio ar mergvakario? Ši edukacija patiks tiek mažiems, tiek dideliems, todėl ji ypač tinkama smagiems, kūrybiškiems ir jaukiems susitikimams.

Skirta 5–12 klasės moksleiviams ir suaugusiesiems (grupės nuo 7 iki 25 žmonių).
Kaina vienam asmeniui – 5 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta – Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai.
Registracija tel. (8 41) 52 43 89.

Batraiščiai. Menas ir matematika

Ar žinote, kad mokslininkai batų raištelių atsiradimo istoriją datuoja apie 3500 m. pr. Kr., kai kalnuose buvo rasti odiniai batai, suvarstyti plonos odos raišteliais? Arba kad varstant batus reikalinga matematika – kai pagal skylučių skaičių apskaičiuojama, kokio ilgio batų raištelis bus reikalingas. Batų varstymo būdų yra daug ir įvairių, skirtingo sudėtingumo ir dažnas jų turi įdomų ar netikėtą pavadinimą. Vieni batų varstymo būdai rekomenduojami dviratininkams, kiti – bėgikams, krepšininkams, golfo žaidėjams ir pan. Varstant iš batraiščių galima surišti įmantrius mazgus ar naudoti skirtingų spalvų batraiščius. Galima teigti, jog stilingai ir neįprastai suvarstyti batai tampa jūsų įvaizdžio dalimi.

Edukacijoje „Batraiščiai. Menas ir matematika“ ne tik išmoksite apskaičiuoti batų raištelių ilgį, bet ir praktiškai juos varstyti įvairiausiais būdais, tokiais kaip „Žvaigždė“, „Pentagrama“, „Zigzagai“ ir pan. Jaunesniųjų klasių moksleiviai mokysis ant paruoštų trafaretų varstyti batus, o vyresniųjų klasių – ne tik mokysis varstyti, bet ir pasigamins raktų pakabuką iš odos, kurį dekoruodami galės pritaikyti išmoktus varstymo būdus.

Skirta 1–12 klasių moksleiviams ir suaugusiesiems.
Kaina 1–5 klasių moksleiviams – 3 Eur, 6–12 klasių moksleiviams ir suaugusiesiems – 5 Eur.
Vieta – Chaimo Frenkelio vila-muziejus, Vilniaus g. 74, Šiauliai.
Registracija tel. (8 41) 52 43 89.

Istorija

Košerinio maisto paslaptys

Šalom!

Įdomių istorijų ir gero maisto mylėtojus kviečiame į išskirtinę edukaciją apie žydišką virtuvę ir jos tradicijas.

Susirinkusiems gidė papasakos žydiškos virtuvės istoriją, apie jos išskirtinumą, svarbiausias žydų kalendorines šventes. Sužinosite, kas yra košerinis maistas, kokios taisyklės apie mitybą yra nurodytos Toroje. Išsiaiškinsime, kuo žydų patiekalai skiriasi nuo lietuviškų, o gal visgi yra labai panašūs?

Žydų virtuvė – viena įdomiausių ir, ko gero, labiausiai mitais ir legendomis apipintų temų ir remiasi laiko patikrintais, jau tris tūkstančius metų skaičiuojančiais kašruto principais. Pasak žydų religinių priesakų, maistas yra svarbus ne tik mūsų kūno sveikatai, tačiau ir dvasinei būsenai. Griežtų taisyklių taikymas košerinėje virtuvėje nėra atsitiktinis – tai yra taisyklingo maitinimosi pagrindas ir rūpinimasis savo sveikata. Nūdienoje maisto pasirinkimas, jo derinimas yra ne tik įdomi, bet ir aktuali, naudinga tema, todėl kviečiame paragauti žydiškos virtuvės patiekalų ir susipažinti su košerinės mitybos ypatumais.

Edukacijos metu bus tiekiami šie tradiciniai žydų virtuvės patiekalai:

-Foršmakas (silkės kapotinis).

-Vištienos sultinys su kukuliu iš macų (maca kneidl).

-Saldus jautienos troškinys su džiovintomis slyvomis (floimen tsimmes).

-Sausainiai su aguonomis (hamantašen).

Galimas ir vegetariškas pasirinkimas (būtina nurodyti registracijos metu).

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus vaišinami pasirinktu gėrimu (pasirinkti registracijos metu).


Skirta 8–12 klasių moksleiviams ir suaugusiesiems.
Grupė – 10-25 žmonių.
Edukacinio užsiėmimo kaina – 20 Eur/asmeniui. Nuolaidos netaikomos.
Edukacinę programą galima užsisakyti ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas. 

Vieta: Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai.
Registracija tel. (8 41) 52 43 89.

Restauravimas

Edukacija „Kaip gimsta popierius“

Edukaciniame užsiėmime „Kaip gimsta popierius“ išgirsite įdomių faktų apie nepaprastą popieriaus kelionę nuo seniausių iki dabartinių laikų,  sužinosite apie jo restauravimą ir pamatysite kaip popieriaus liejimo mašinoje yra gaminamas ir restauruojamas popierius.

Skirta – 5–12 kl. moksleiviams ir suaugusiesiems. 
Kaina – 4 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta – Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai
Registracija tel. (8 41) 43 36 80.

Ekskursija  „Muziejinių vertybių konservavimas bei restauravimas“

Ekskursijos dalyviai sužinos apie konservavimo, restauravimo, prevencinio konservavimo procesus, išvys polichromuotos liaudies skulptūros restauratorių darbus, susipažins, kaip atliekamos auksavimo technikos, senųjų baldų restauravimas. Popieriaus dirbtuvėse bus pristatytos senosios ir moderniosios popieriaus gamybos ir restauravimo ypatybės. Metalo restauratoriai paaiškins metalo dirbinių restauravimo eigą, atskleis taikomas restauravimo metodikas. Archeologijos restauratoriai papasakos apie atgimstančius pačius seniausius eksponatus.

Kaina – 20 Eur (grupei)
Vieta: Chaimo Frenkelio vila-muziejus, Restauravimo skyrius (Vilniaus g. 74, Šiauliai)
Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 52 43 84