Fot. E. Tamošiūno (5)-b2d4c37d7d0801e3c883506b74a92f6f.jpg
2019-09-22

Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos šventė Žaliūkių malūniniko sodyboje

Rugsėjo 22 d., sekmadienį, 19 val., Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73) minėsime dvi reikšmingas šventes. Pirmoji – Rudens lygiadienis, antroji – Baltų vienybės diena, žyminti mūsų krašte vykusį Saulės mūšį.
Lygiadienio proga Žaliūkių malūnininko troboje muziejaus lankytojų lauks muzikalioji aktorė Rasa Rapalytė, kuri į vieną spektaklį suvedė Cesarią Evorą (fado, bliuzo muzika) ir Žemaitę. Nostalgiškoje programoje – muzikinių laiškų istorija apie garbaus amžiaus moterį. Istorija sukurta, remiantis Aldonos Ruseckaitės knyga „Žemaitės paslaptis“. Vakaro metu skambės žemaitiški tekstai, perpinti portugališkomis dainomis ir ritmais. Ilgesio temą jautriai atspindės Sezarijos Evoros dainos. Drauge su aktore pasirodys muzikantai – Daumantas Slipkus (klavišiniai) ir Gediminas Laurinavičius (perkusija).
Vaikų tuo metu lauks senoviški žaidimai, piemenų duonos kepimas ir kitokios pramogos. Sutemus, prie Žaliūkių vėjo malūno bus uždegtas baltų vienybės sąšaukos laužas ir sudeginti tradiciniai Rudens lygiadienio simboliai, nupinti iš šiaudų bei atliekama laužo ugnies pernešimo į trobą apeiga. Kartu prie laužo būti ir vienytis kvies Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Vieversėlis“ (vad. Arūnas Stankus).

Informacija apie renginį

Data: 2019-09-22