Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys – Radijo ir televizijos muziejus – įkurtas 1982 m. inžinieriaus, kraštotyrininko Jono Rimkevičiaus (1940–2016) iniciatyva. Šiemet liepos 26 d. J. Rimkevičiui būtų sukakę 80 m. Šiaulių „Aušros“ muziejaus bendruomenė nuoširdžiai ilgisi technikos istorijos puoselėtojo, muziejaus globėjo, patrioto, bendražygio, draugo.
J. Rimkevičius gimė kario savanorio, miškininko šeimoje Šiauliuose. Baigė Kauno politechnikos institutą,1969–1982 m. dirbo Šiaulių televizorių gamykloje inžinieriumi. Nuo 1972 m. įsitraukė į disidentinę veiklą, nuo 1974 m. priklausė Kraštotyros draugijai, aktyviai dalyvavo kraštotyros ekspedicijose. Buvo radijo mėgėjas, trumpabangininkas. Aktyviai tyrinėjo technikos istoriją, 1978 m. suorganizavo didelę parodą Inžinierių namuose Šiauliuose, skirtą radijo Lietuvoje 60-mečiui pažymėti. 1976 m. įkūrė visuomeninį Radijo ir televizijos muziejų, kuris 1982 m. buvo atidarytas oficialiai. 1994 m. Radijo ir televizijos muziejus tapo Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniu, šiandien jame sukaupta beveik 5 000 eksponatų.
J. Rimkevičius buvo persekiojamas KGB, tai pastūmėjo jį 1983 m. iš Šiaulių išvykti į Vilnių, kur tęsė disidentinę veiklą, įsitraukė į Vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivybės draugijos, klubų „Talka“, „Kultūros klubas“, kultūros sąjūdžio „Alkas“ veiklas. Prasidėjus Atgimimui, dalyvavo Steigiamajame Sąjūdžio suvažiavime, 1990 m. įstojo į Lietuvos atkuriamąją kariuomenę, aktyviai dalyvavo 1991 m. sausio įvykiuose. J. Rimkevičius apdovanotas Sausio 13-osios ir Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio medaliais. 2008 m. už kraštotyros veiklą, pastangas įkuriant visuomeninį Radijo ir televizijos muziejų Šiauliuose ir aktyvų pilietiškumą jam paskirta Pelikso Bugailiškio premija. Iki pat mirties 2016 m. spalio 9 d. nuoširdžiai rūpinosi Radijo ir televizijos muziejumi.
Fot. Diana Vasiljeva
Juos vienija veikla Radijo ir televizijos muziejuje. Iš kairės: muziejaus įkūrimo iniciatorius Jonas Rimkevičius, buvusios muziejininkės Angelė Milienė, Genovaitė Žukauskienė, šiandien Radijo ir televizijos muziejuje besidarbuojantis Marius Morozas.
Jūs sėkmingai užprenumeravote naujienlaiškius!
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |