Mokslo ir žinių šventė Chaimo Frenkelio viloje

2019-09-02

2019 m. rugsėjo 2 d. 13 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74) vyko Šiaulių miesto švietimo bendruomenės Mokslo ir žinių šventė, į kurią visus tradiciškai kvietė Šiaulių miesto Meras Artūras Visockas ir Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Po pirmųjų susitikimų klasėse ir mokyklose Šiaulių miesto švietimo bendruomenė rinkosi į tradicinę Mokslo ir žinių dienos šventę Chaimo Frenkelio vilos parke. Mokytojus, mokinius ir jų tėvelius džiugino sveikinimai, jaunųjų muzikantų ir dainininkų pasirodymai. O svarbiausioji renginio dalis – mero pamoka šiauliečius supažindino su pokario laisvės kovų herojais.
Mokslo ir žinių dienos šventė pakvietė šiauliečius į jaukų Ch. Frenkelio vilos parką. Mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pasiklausyti jaunųjų miesto muzikos talentų pasirodymų, išgirsti Šiaulių miesto savivaldos, Seimo, bažnyčios atstovų sveikinimų.
Antroje renginio dalyje įvyko simbolinė pirmoji pamoka, prieš „klasę“ stojo miesto meras Artūras Visockas. Pradžioje Šiaulių vadovas prašė pasakyti miesto gimtadienio šūkį, tikrino geografijos žinias. Pagrindinė pamokos tema – pokario Lietuvos partizanų vadų asmenybės. Merui talkininkavę gimnazistai trumpai pristatė visus aštuonis 1949 m. vasario 16-osios deklaracijos signatarus. Renginio dalyviai – „klasės mokiniai“, vykdydami mero užduotis, gana greitai ir nesunkiai įsiminė ir vardijo partizanų vardus, pavardes ar slapyvardžius. Išgirdę teisingą atsakymą, gimnazistai atsukdavo plakatus su  Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio prezidiumo nariais. „Mokiniai“ sužinojo, kad 1949-ųjų deklaraciją pasirašė LLKS Tarybos prezidiumo pirmininkas Jonas Žemaitis-Vytautas ir LLKS Tarybos nariai: Aleksandras Grybinas-Faustas, Vytautas Gužas-Kardas, Juozas Šibaila-Merainis, Bronius Liesys-Naktis, Leonardas Grigonis-Užpalis, Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir Petras Bartkus-Žadgaila.
Šiaulių miesto švietimo bendruomenės Mokslo ir žinių šventėje susirinkusiuosius savo atliekamais muzikiniais kūriniais džiugino Šiaulių universiteto studentai, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, „Romuvos“ gimnazijos, Juliaus Janonio gimnazijos ir „Juventos“ progimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Organizatorius – Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyrius.