Naujienos

Atgal

„Aušros“ muziejus Šiaulių knygų mugėje 2023

2023-11-18

Šiaulių knygų mugė kviečia!

2023 m. lapkričio 18 d.  Šiaulių „Aušros“ muziejus dalyvaus aštuntą kartą rengiamoje Šiaulių knygų mugėje 2023. Mugė vyks – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje (Aušros al. 62).

Šiaulių „Aušros“ muziejus nekantrauja išgirsti jūsų įspūdžius iš apsilankymų muziejuose, pasikalbėti apie atradimus ir pastebėjimus, atsakyti į įvairiausius klausimus: apie leidinius, muziejaus padalinius, čia saugomus eksponatus, renginius ir vykdomas edukacijas.

Taip pat galėsite įsigyti „Aušros“ muziejaus leidinių ir suvenyrų. Mūsų stende rasite daug aktualių albumų, katalogų ir knygų.

ŠIAULIŲ „AUŠROS“ MUZIEJAUS PROGRAMA ŠIAULIŲ KNYGŲ MUGĖJE 2023:

12:00–16:00

Įtraukiantis knygelės „Šiaulių herojai“ pristatymas.
Periodyklos skaitykla

Sužinok, kokie herojai gyveno Šiauliuose ir atrask savo super galią.

Knygelė pasakoja apie išskirtines asmenybes, susijusias su Šiauliais, – istorijos veikėjus, rašytojus, kovotojus už laisvę, maištininkus, miesto statytojus, išradėjus, menininkus ir tuos, kurie savo darbais bei drąsiomis idėjomis įkvėpė kitus.

Kviečiame vaikus ieškoti herojiškumo savyje, nusipiešti savo kaukę, įamžinti savo galią prie foto sienelės ir sužinoti kokie herojai gyveno Šiauliuose.

12:00–15:00

Camera obscura
III a. Galerija

Camera obscura (lot., tamsus kambarys) – tai vienas seniausių optinių prietaisų, kuriame šviesa, prasiskverbusi pro nedidelę skylutę, ant visiškai tamsios patalpos sienos projektuoja apverstą daikto atvaizdą.

Smalsiausius lankytojus kviečiame pasidaryti nuotrauką taip, kaip ji buvo daroma anksčiau, tačiau naudojant išmanųjį telefoną!

Kaip tai įmanoma? Užsukite, mes mielai parodysime ir papasakosime.

Odos apyrankių dirbtuvėlės
Periodikos skaitykla

Apyrankės – ne tik papuošalai, bet ir amuletai, pasižymintys magiškomis apsauginėmis galiomis. Apvydamos žmogaus riešą, jos gali ne tik apsaugoti jį nuo blogos akies, bet ir suteikti jėgų ir energijos. Užsiėmimo metu gaminsime apyrankes iš spalvotų odos juostelių, gėlyčių. Savo rankomis pagamintą originalų daiktą mugės lankytojai galės nešioti ar padovanoti.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus.

15:00–18:00

Tarpukario Lietuvos pradžios mokykla. Dailyraščio ir lietuvių kalbos pamokos
Periodikos skaitykla

Raštas – vienas iš svarbiausių žmonijos atradimų. Tačiau svarbu ne tik taisyklingai, bet ir gražiai rašyti. O tai jau – mokslas. Dalyviai, atsisėdę į tarpukario laikų mokyklinį suolą,  keistai suliniuotame sąsiuvinyje plunksnakočiu galės vieną po kitos raityti dailias raideles.

Gimtoji kalba, aplinkos ir Tėvynės pažinimas – tautinės mokyklos pagrindas, jos branduolys. Lietuvių kalbos pamokėlėje ugdoma meilė ir pagarba savo Tėvynei ir tautai. Lankytojai galės persirengti karių apranga, susipažinti, kokiais ginklais kovėsi mūsų protėviai, ir fotografuotis.

 „Aušros“ muziejaus leidinius taip pat galite įsigyti visuose Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose ir elektroninėse muziejaus parduotuvėse: www.shop.ausrosmuziejus.ltwww.shop.fotomuziejus.lt.

Visą knygų mugės programą rasite – www.siauliuknygumuge.lt
Renginiai – nemokami.