Informacija lengvai suprantama kalba (angl. easy to read)

• Titulinis
  • Informacija lengvai suprantama kalba (angl. easy to read)
Informacija pildoma...

Kas yra Šiaulių „Aušros“ muziejus?

Prieš 100 metų Lietuvos muziejininkystės lyderio Pelikso Bugailiškio idėja įkurti muziejų tapo realybe. Šis muziejus buvo pavadintas pagal pirmąjį lietuvišką laikraštį „Aušra“. Dabar „Aušros" muziejus yra vienas iš Lietuvos didžiausių ir aktyviausių muziejų. Jis rūpinasi istorijos, meno, ir technikos paveldu. Siekia išsaugoti istorinius daiktus ir parodyti juos žmonėms. Muziejus padeda geriau suprasti praeitį, suvokti dabartį ir kurti ateitį.

Muziejus susideda net iš devynių pastatų-muziejų: Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus, Fotografijos muziejaus, Žaliūkių malūnininko sodybos-muziejaus, Dviračių muziejaus, Radijo ir televizijos muziejaus, Šiaulių istorijos muziejaus, Venclauskių namų-muziejaus, Senosios miesto gaisrinės. Muziejuose galima pamatyti daug įvairias temas aktualizuojančių senų daiktų. Čia siūloma įdomi mokymosi veikla, vyksta įvairūs renginiai bei šventes, kurie patiks net ir labai išrankiems lankytojams.

Muziejaus direktorius yra Raimundas Balza. Susisiekti su muziejaus administracija galima tel. +370 41 52 69 33, el. paštu rastine@ausrosmuziejus.lt. Adresas: Vilniaus g. 74, Šiauliai. Kitų muziejaus darbuotojų kontaktus rasite paspaudę čia>>>

Kokius muziejus galiu aplankyti?

Chaimo Frenkelio vila-muziejus
Adresas: Vilniaus g. 74, Šiauliai
Telefono nr.:  +370 41 52 43 89
Bilieto kaina: 5 Eur, su nuolada 2,50 Eur

Fotografijos muziejus
Adresas: Vilniaus g. 140, Šiauliai
Telefono nr.:  +370 41 52 43 96

Šiaulių istorijos muziejus
Adresas: Aušros al. 47, Šiauliai
Telefono nr.:  +370 41 52 43 86
Radijo ir televizijos muziejus
Adresas: Vilniaus g. 174, Šiauliai
Telefono nr.:  +370 41 52 43 99
Darbo laikas: pirmadienį ir antradienį – nedirba
Trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį dirba 10–17 val.
Bilieto kaina: 2 Eur, su nuolada 1 Eur
Venclauskių namai-muziejus
Adresas: Vytauto g. 89, Šiauliai
Telefono nr.:  +370 41 52 43 97
Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus
Adresas: architektų g. 73, Šiauliai
Telefono nr.:  +370 41 21 11 98
Bilieto kaina: 4 Eur, su nuolada 2 Eur
Dviračių muziejus
Adresas: Vilniaus g. 139, Šiauliai
Telefono nr.:  +370 41 52 43 95

Ką pamatysiu muziejuose:

Chaimo Frenkelio vila-muziejus

Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus ekspozicija susideda iš dviejų dalių. Pirmoji dalis vadinama „Provincijos dvaras ir miestas XIX a. vid.–XX a. vid.“, o antroji dalis – „Žydų paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“.

Pirmame aukšte įrengta ekspozicija apie Frenkelių šeimą leidžia pažinti buvusių vilos gyventojų gyvenimą ir veiklą bei jų palikimą. Tai ypač svarbu, nes ekspozicijos „Provincijos dvaras ir miestas XIX a. vid.–XX a. vid." interjerai, sukurti dvarininkų buities atvaizdavimui, dažnai yra panašūs į Frenkelių šeimos gyvenamąją aplinką. Ekspozicijos dizainerė Skirmantė Vaitkevičiūtė, nepaisant to, kad išliko labai mažai šeimos gyvenamosios aplinkos fotografijų, pasirinko įdomų gyvenamosios aplinkos interpretaciją: informaciniai plakatai primena prabangias užuolaidas, sukurdami įspūdį, lyg atidarytume duris į kadaise čia gyvenusių žmonių namus.

Vilos pirmame aukšte taip pat yra ekspozicija vadinama „Provincijos miestas“.

Ar Šiauliai yra provincijos miestas? Taip, tačiau tai reiškia tik tai, kad jis yra vienas iš Lietuvos miestų, kuris yra šiaurės vakarų kryptimi nuo laikinosios sostinės Kauno (Vilnius tuo metu buvo okupuotas lenkų). Šiauliai iš tikrųjų tapo kultūros centru Šiaurės Lietuvoje ir išlaikė pramonės centro statusą XX a. pradžioje. Mieste buvo gaminama apie 85% visos Lietuvos odos, 60% avalynės, 75% linų pluošto ir 35% saldainių.\

„Provincijos dvaro“ ekspozicijoje sukurtas dvaro atmosferos jausmas, atspindintis dvarininkų kasdienybę, kultūrinį bei meninį gyvenimą. Joje yra 8 patalpos: 4 galerijos (Rytų meno, Karalių, Dvarininkų portretų ir Galerija) ir 4 interjerinės patalpos (Biblioteka, Geltonoji ir Žalioji svetainės bei Valgomasis).