Renginiai

Atgal
Visos malunas pleneras (34)-df55e7b597f93a45d6bd6b0a6c131312.jpg
2020-03-05

Užgavėnių kaukių paroda „Žemaitiškas ličynas“

2020 m. kovo 5 d. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre (Ventos g. 7 A, Kuršėnai) pradės veikti paroda „Žemaitiškas ličynas“. Parodoje bus eksponuojamos 28 Užgavėnių kaukės, sukurtos 2019 m. rugsėjo mėn. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinyje, Žaliūkių malūnininko sodyboje vykusio medžio drožėjų plenero metu.

Paroda veiks iki 2020 m. kovo 31 d.

Darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais 10–18 val.
Šeštadieniais 10–15 val.

Parodoje gali būti filmuojama ir fotografuojama. Medžiaga bus naudojama viešinimo tikslais.

Informacija apie renginį

Data: 2020-03-05
Vieta: Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras
Adresas: Ventos g. 7 A, Kuršėnai
Pirmą kartą prie Žaliūkių vėjo malūno suorganizuotas medžio drožėjų pleneras „Žemaitiškas ličynas“ subūrė 12 geriausių žemaitiškų ličynų meistrų ir kvietė visus, norinčius prisiliesti prie šio tradicinio žemaitiško amato. Norėdami išsaugoti Šiaulių krašto, kaip istorinių žemaičių, kultūrinį tapatumą ir gyvosios tradicijos tęstinumą (kad ličynos neliktų tik muziejuose saugomais eksponatais), ir praturtinti muziejaus Užgavėnių kaukių kolekciją XXI amžiaus eksponatais, į plenerą pakvietėme žinomų drožėjų ne tik iš Šiaulių miesto ir rajono, bet ir iš įvairių Žemaitijos vietovių (Mažeikių, Telšių, Kretingos, Platelių). Dalyvavo šie visoje Lietuvoje žinomi meistrai: Raimundas Puškorius, Vytas Jaugėla, Viktoras Raibužis, Augustinas Zaleckis, Antanas Viskantas, Eugenijus Arbušauskas, Saulius Tamulis, Gintaras Daukša, Albertas Martinaitis, Zenonas Tomkus, Julius Vainorius. Paskutinę plenero dieną  savo drožtų ličynų kolekciją pristatė Algerdas Česnauskas iš Mažeikių. Plenero metu sukurtus darbus drožėjai padovanojo Šiaulių „Aušros“ muziejui.
Šiaulietis meistras Albertas Martinaitis plenero metu atskleidė Užgavėnių lėlių teatro kūrimo subtilybes. Jo sukurti personažai dar laukia tolesnio savo gyvenimo, kurio metu visi –  ir muziejininkai, ir lankytojai, taps šio Užgavėnių lėlių teatro dalyviais.
Visi drožėjai saviti, unikalūs, išlaikantys tradicinę drožimo manierą ir įdomūs lankytojams kaip asmenybės, mokančios perteikti amato ypatybes. Gintaras Daukša ir Viktoras Raibužis atsivežė ir savo mokinius, kuriuos moko jau ne pirmus metus ir dalyvauja įvairiuose konkursuose ir parodose. Parodoje galite pamatyti ir plungiškių moksleivių darbus.
Plenero metu sukurtų ličynų paroda, eksponuojama Žaliūkių malūnininko troboje, šiandien mums primena ne tik Žemaitijos etnografinį regioną, bet ir dalį lietuvių tapatybės.

Galerija