Renginiai

Atgal
Inkilai_FB events-28f05be95ab40ac9fbca80fdfd3b80b9.jpg
2020-03-01

Pasitinkant pavasarį atidaroma tarpukario modernizmo stiliaus inkilų paroda

2020 m. kovo 1 d., sekmadienį, 14.00 val. Fotografijos muziejaus stogo terasoje (Vilniaus g. 140 Šiauliai) atidaroma žaisminga kauniečio menininko Timotiejaus Norvilos paroda „Inkilai  tarpukario modernizmo stiliumi“. Atidaryme dalyvaus parodos autorius, kuris papasakos apie originalios meninės idėjos gimimą ir jos įgyvendinimą. Įėjimas nemokamas.

Paroda muziejaus terasoje veiks iki 2020-04-05.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Eglė Šukytė-Banienė ir muziejininkė Sigita Kupscytė  tel. +370 41 52 43 93, el. p. e.sukyte@ausrosmuziejus.lt, s.kupscyte@ausrosmuziejus.lt.

Informacija apie renginį

Data: 2020-03-01
Laikas: 14 val.
Vieta: Fotografijos muziejus
Adresas: Vilniaus g. 140, Šiauliai
Menininkas T. Norvila, dar žinomas pseudonimu Morfai, mezga emocinį ryšį su architektūriniu paveldu, žvelgdamas į jį kitoniškai ir kurdamas stilingus miesto inkilus, kuriuose įpina architektūros motyvų. Parodoje eksponuojama dešimt medinių miniatiūrų-improvizacijų, įkvėptų tarpukario modernistinės Kauno architektūros, kuriose galima įžvelgti ir bendrų modernizmo architektūros bruožų, būdingų miestų tarpukario moderniajai architektūrai. Daug tokių objektų yra ir Šiauliuose, kurie tarpukariu buvo antras po Kauno pagal svarbą miestas, tad čia išaugo daug modernių išskirtinių gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų. Simboliška, kad paroda atidaroma Fotografijos muziejuje, kurio pastatas atspindi tarpukario modernizmo stilių.
Visi inkilai yra tikri, perėjimui skirti paukščių nameliai, pagaminti pagal ornitologų rekomendacijas. Praėjusį pavasarį dešimt tokių inkilų jau buvo įkelta į Kauno medžius ir sulaukė naujakurių. Šios parodos inkilai taip pat netrukus taps paukščių nameliais Kaune.
Parodoje bus kalbama apie tai, kokia svarbi žmogaus pagalba paukščiams išgyventi mieste ir kaip svarbu saugoti mažųjų miesto gyventojų prieglobstį – žaliąjį miesto rūbą.
Muziejuje vaikai taip pat ras menininkės Eglės Narbutaitės sukurtą stendą-žaidimą „Apgyvendink paukštelį“, o suaugusieji turės galimybę pagilinti architektūros žinias ir atlikti trumpą žaismingą testą.
Pavasaris – tai Fotografijos muziejaus stogo terasos sezono lankymo pradžia, tad į ją vėl sugrįš edukaciniai „Fotografiniai filtrai“, staliukai bei kėdės šiltos arbatos puodeliui gryname ore.

Galerija