CHAIMO FRENKELIO VILA-MUZIEJUS (VILNIAUS G. 74, ŠIAULIAI)
Muziejuje veikia paroda „Molyje įamžinta istorija“. Parodoje lankytojai susipažins su koklių istorija: kaip jie atkeliavo iš Europos į Lietuvą, kokie buvo gaminami, kaip dekoruojami. Čia kokliai atsiskleidžia kaip neatsiejama dvarų interjero puošybinė dalis, kaip vienas iš dvarų kultūros pažinimo šaltinių. Paroda siekiama skatinti patyrinėti koklius ir kaip fizinį objektą, ir kaip kultūrinį reiškinį, teikiantį praktinę naudą ir kuriantį meninę vertę. Tikimasi, kad vaikščiodami po parodą lankytojai nusikels į laikus, kai buvo šildomasi krosnimis bei išsamiau susipažins su Šiaurės Lietuvos dvarais. Parodoje galėsite prisėsti prie židinio ir paskaityti knygą „Chaimo Frenkelio vila Šiauliuose. Lietuvos žydų istorijos liudijimai“, iš paruoštų kaladėlių pastatyti savo svajonių krosnį.
Muziejuje taip pat turėsite unikalią galimybę virtualiai pasivaikščioti M. K. Čiurlionio paveiksluose. Būtina įsigyti filmo peržiūros bilietą! Daugiau informacijos –
https://i.ausrosmuziejus.lt/yjboI
FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 140, ŠIAULIAI)
Muziejuje veikia Lietuvos kultūros ir meno premijos laureato Kęstučio Grigaliūno personalinė paroda „Lietuvos žydai grįžę iš nacių konclagerių“. Parodoje pristatoma 335 iš nacių konclagerių grįžusių Lietuvos žydų veidų fotografijos su trumpomis jų biografijomis ir to paties pavadinimo knyga, pagal kurią parengta paroda. Parodos kuratorė Natalija Arlauskaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė.
12 val. kviečiame pažinti fotografiją ir išbandyti edukaciją „Mėlyni saulės atvirukai“ kartu su šeima ar draugais! Edukacijos metu pasigaminę šviesai jautrų popierių ir ant jo sukomponavę vaizdą iš žiemiškų senovinių fotografijų negatyvų, stebėsite, kaip jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu.
Atvirukai, jūsų sukurti dar nuo XIX a. vidurio žinoma fotografijos technika – cianotipija, taps unikalia Kalėdine dovana, o laikas, praleistas su artimaisiais, švenčių laukimo laikotarpį dar labiau praturtins ir sušildys!
Rekomenduojama amžiaus grupė: priešmokyklinio amžiaus vaikams, moksleiviams, suaugusiesiems.
Trukmė: 60 min.
Kaina: 2,5 Eur / 1 asm.
Į edukaciją sekmadieniais 12 val. registruotis nereikia, užsiėmimas vedamas tuo metu susirinkusiems lankytojams.
VENCLAUSKIŲ NAMAI-MUZIEJUS (VYTAUTO G. 89, ŠIAULIAI)
Muziejuje išvysite kalėdinių žaislų ir atvirukų paroda „Kalėdų eglei sužibus“. Parodos eksponatai atrinkti iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių, kuriuos papildo ir muziejininkų asmeninėse kolekcijose išsaugoti žaislai. Seniausi eksponatai datuojami XX a. 3–4 deš. Parodoje taip pat įrengta šventinė erdvė, kurioje lankytojai galės susikurti nuotaikingą kalėdinę fotografiją. Muziejuje taip pat išvysite per restauraciją atidengtus ryškiaspalvius sienų dekorus. Nusileidę į cokolinį muziejaus aukštą pateksite į vaikų erdvę, kurioje mažieji tikrai ras ką veikti, kol tėveliai apžiūrinės Venclauskių namų-muziejaus ekspoziciją. Taip pat kviečiame pasivaikščioti po žiemiškai pasipuošusį Našlaičių sodelį.
ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (AUŠROS AL. 47, ŠIAULIAI)
Muziejuje išvysite ką tik atidarytą atvirų saugyklų ekspoziciją, pristatančią itin turtingus muziejaus rinkinius. Tarp jų – patys reikšmingiausi, patys svarbiausi etnografijos skyriaus eksponatai, muziejaus „Aukso fondas“. Lankytojai išvys nuo pat muziejaus įkūrimo (1923 m.) iki šių dienų surinktus eksponatus, iliustruojančius „Aušros“ muziejaus istoriją.
Muziejuje veikia paroda „Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystė ir Lietuvos didžioji kunigaikštystė 1561–1795 m.”. Parodos tikslas – supažindinti Lietuvos muziejų lankytojus su kaimynės Latvijos dar menkai žinomu XVI–XVIII a. istorijos laikotarpiu ir atvirkščiai – Latvijos muziejų lankytojus – su Lietuvos istorija. Paroda padeda suvokti, kokį pėdsaką mūsų, Lietuvos ir Latvijos, valstybių istorijoje, kultūroje paliko kaimyninės valstybės. Pirmą kartą Lietuvoje, Šiauliuose, muziejaus lankytojai galės susipažinti su originaliu 1569 m. rugpjūčio 3 d. Liubline surašytu pergamentu – Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystės inkorporacijos į Abiejų Tautų Respublikos uniją aktu, kurį pasirašė karalius Žygimantas Augustas.
DVIRAČIŲ MUZIEJUS (VILNIAUS G. 139, ŠIAULIAI)
Pirmame muziejaus aukšte jūsų lauks tiek suaugusiesiems, tiek vaikams džiaugsmo suteikiančios varžybos šiuolaikiniu ir senoviniu dviračiais. Senovinis medinis dviratis sukonstruotas pagal beveik penkių šimtmečių senumo brėžinius. Trečio aukšto ekspozicijoje galėsite išbandyti plento dviračių sportą, antrame aukšte – paminti netradicinę sporto priemonę – velomobilį.
RADIJO IR TELEVIZIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 174, ŠIAULIAI)
Muziejaus ekspozicijoje pamatysite skirtingais laikotarpiais pagamintus veikiančius televizijos imtuvus, išgirsite grojančius mechaninius patefonus, elektrofonus, magnetofonus. Pasiūlysime patiems išbandyti telegrafo aparatą ir Morzės abėcėle pasiųsti SOS signalą. Muziejaus edukacinėje erdvėje išvysite Odesoje pagamintą kino juostos montavimo stalą ir XX a. 7 deš. menančią kino kamerą. Atskleisime paslaptį, kaip XX a. 7-9 deš. nufilmuota medžiaga buvo apdorojama iki kol ją pamatydavo žiūrovai.
ŽALIŪKIŲ MALŪNININKO SODYBA-MUZIEJUS (ARCHITEKTŲ G. 73, ŠIAULIAI)
Sodybos kieme kviečiame pasidžiaugti sniegu, pastatyti savo sniego senį, „piešti“ sniego angelus. Jei lauke nesinorės būti – galėsite apžiūrėti malūną, trobą ir net pažaisti virtualios realybės žaidimą, leisiantį pasijusti tikru malūnininku. Veikia nuolatinė „Žaliūkių vėjo malūno“ ekspozicija.