Naujienos

Atgal

Venclauskių namuose-muziejuje – knygos „Šiaulių vadovai ir šviesuoliai 1918–1940 m.“ pristatymas

2023-09-24

2023 m. rugsėjo 29 d., penktadienį, 16 val. Venclauskių namuose-muziejuje (Vytauto g. 89) vyks doc. dr. Jono Sireikos knygos ,,Šiaulių vadovai ir šviesuoliai 1918–1940 m.“ pristatymas.

Jonas Sireika – ilgametis Šiaulių universiteto (dabar VU Šiaulių akademija) dėstytojas, savo veiklos metus atidavęs jaunosios kartos rengimui, miesto ir šalies istorijos sklaidai. J. Sireika yra įvairių leidinių autorius ir bendraautorius. Savivaldos istorija docentas pradėjo domėtis Lietuvai atkūrus neprilklausomybę, kai vienu iš svarbiausių šalies siekių tapo demokratinės visuomenės formavimas ir buvo svarbu žinoti moderniosios Lietuvos politinę istoriją, šalies laimėjimus ir klaidas Pirmosios Respublikos laikais (1918–1940 m.). J. Sireiką vietos savivalda paskatino domėtis žinomas dirigentas prof. Saulius Sondeckis (1928–2016), pageidavęs savo tėvo Jackaus Sondeckio 100-ųjų gimimo metinių proga išleisti knygą, kurios pagrindą sudarytų tėvo atsiminimai. Rengdamas šią knygą, J. Sireika pradėti gilintis į tarpukario Šiaulių savivaldos istoriją. Tad knyga ,,Šiaulių vadovai ir šviesuoliai 1918–1940 m.“ yra trijų dešimtmečių autoriaus tyrinėjimų rezultatas, kuriuo, kaip jis pats sako, nori atsidėkoti Šiaulių miestui už mieste pragyventą savo gyvenimo laiką.

Knygoje pasakojama apie Šiauliuose tarpukariu gyvenusius šviesuolius, miesto vadovus, kurie vedė miestą per sunkius laikus, rūpinosi jo atkūrimu ir pilnaverčiu gyvenimu. Iš įvairių šaltinių surinkta daugybė iki šiol nežinomų faktų. Tad knyga bus įdomi kiekvienam, norinčiam pažinti Šiaulius ir jų žmones.

Renginyje bus galima įsigyti knygų.