Naujienos

Atgal

Šiaulių „Aušros“ muziejus jungiasi prie iniciatyvos „Geras sekmadienis Šiauliuose“

2023-02-07

Šiaulių „Aušros“ muziejus jungiasi prie Šiaulių turizmo ir informacijos centro organizuojamos iniciatyvos „Geras sekmadienis Šiauliuose“. Vasario 12-ąją kviesime į edukacinius užsiėmimus Šiaulių istorijos muziejuje, Venclauskių namuose-muziejuje, Fotografijos muziejuje. Į edukacijas būtina registruotis iš anksto!

ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (AUŠROS AL. 47, ŠIAULIAI)

Edukacija „Molinukai. Kaukės“
Kviečiame į Užgavėnių šventei skirtą užsiėmimą. Atvirų saugyklų ekspozicijoje apžiūrėsime etnografinę Užgavėnių kaukių kolekciją ir aptarsime  įdomiausius personažus. Praktinėje užsiėmimo dalyje iš molio nulipdysime šmaikščią ir išraiškingą siuvenyrinę kaukę.

Laikas: 11 val. ir 12.30 val. (trukmė 1 val.)
Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 30 asmenų.
Kaina – 3 Eur (asmeniui).
Registracija vykdoma telefonu (8 41) 52 43 94  arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/y16MW

VENCLAUSKIŲ NAMAI-MUZIEJUS (VYTAUTO G. 89, ŠIAULIAI)

Edukacija „Siluetų kūrimas“

Kviečiame autentišku būdu sukurti savo profilio siluetą. Edukacijos dalyviai pieš vienas kito siluetus, pasitelkę specialius prietaisus (siluetų piešimo rėmelį, pantografą ir kt.) juos sumažins iki reikiamo dydžio, ir pagal individualius sprendimus parengę rėmelį sukurs autentišką savo profilio atvaizdą.

Laikas: 12.30 val. ir 14 val. (trukmė 1 val.)
Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 30 asmenų.
Kaina – 3 Eur (asmeniui).
Registracija vykdoma telefonu (8 41) 52 43 92  arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/y16MW

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 140, ŠIAULIAI)

Jeigu Jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte? Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma? Mes jus kviečiame įsitikinti, kad tai labai realu, nenuspėjama ir įdomu!

Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai Jūs iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų pradėsite dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Tuomet Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis.

Laikas: 14 val. ir 15 val. (trukmė 1 val.)
Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 30 asmenų.
Kaina – 3 Eur (asmeniui).
Registracija vykdoma telefonu (841) 52 43 93 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/y16MW