Šiaulių „Aušros“ muziejus 2023–2026 metais dalyvauja Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos koordinuojamame projekte „E-kultūros platforma (vieningas suskaitmeninto ir skaitmeninio kultūros ir audiovizualinio turinio, elektroninių paslaugų ir sklaidos portalas)“.
Projektu siekiama didinti skaitmeninio kultūros turinio prieinamumą visuomenėje. Tam numatoma sukurti vieningą suskaitmeninto ir skaitmeninio kultūros turinio, elektroninių paslaugų ir sklaidos portalą – „eKultūra“. Naujai sukurtame portale kultūros vartotojui skaitmenine forma bus prieinamos ne tik Lietuvos muziejų, bibliotekų ir archyvų kultūros vertybės, bet ir kitose įstaigose saugomos vertybės.
Šiandien didžiąją dalį suskaitmeninto kultūros turinio sudaro dvimačiai objektai. Remiantis 2021–2027 m. ES fondų investicijų laikotarpio kultūros skaitmeninimo srities prioritetų strateginio vertinimo ataskaitoje pateiktomis rekomendacijomis, įgyvendinant projektą daug dėmesio bus skiriama visuomenėje patraukliausiu laikomam audiovizualiniam turiniui: filmams, spektakliams. Naujajame portale „eKultūra“ bus prieinama ir 3D formatu suskaitmenintų 50 paminklo statusą turinčių nekilnojamojo kultūros paveldo objektų – statinių.
Svarbu ir tai, kad naujajame portale pateikiamas skaitmeninis turinys bus diferencijuojamas skirtingoms tikslinėms grupėms, o negalią turintiems asmenims turinys bus pateikiamas naudojant inovatyvius sprendimus.
Šiaulių „Aušros“ muziejus projekte daugiausia dėmesio skirs turinio kūrimui naujajam portalui, pristatys jau turimus ir naujai kuriamus skaitmeninius produktus, muziejuje saugomas vertybes. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu numatoma suskaitmeninti, publikuoti LIMIS ir iš jo eksportuoti į portalą „eKultūra“ per 10 000 Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejinių vertybių skaitmeninių duomenų.
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos (NextGenerationEU) ir ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis.
Vertė – 23,8 mln. Eur.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |