2024-01-30

Šiaulių „Aušros“ muziejus 2023–2026 metais dalyvauja Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos koordinuojamame projekte „E-kultūros platforma (vieningas suskaitmeninto ir skaitmeninio kultūros ir audiovizualinio turinio, elektroninių paslaugų ir sklaidos portalas)“.

Projektu siekiama didinti skaitmeninio kultūros turinio prieinamumą visuomenėje. Tam  numatoma sukurti vieningą suskaitmeninto ir skaitmeninio kultūros turinio, elektroninių paslaugų ir sklaidos portalą – „eKultūra“. Naujai sukurtame portale kultūros vartotojui skaitmenine forma bus prieinamos ne tik Lietuvos muziejų, bibliotekų ir archyvų kultūros vertybės, bet ir kitose įstaigose saugomos vertybės.

Šiandien didžiąją dalį suskaitmeninto kultūros turinio sudaro dvimačiai objektai. Remiantis 2021–2027 m. ES fondų investicijų laikotarpio kultūros skaitmeninimo srities prioritetų strateginio vertinimo ataskaitoje pateiktomis rekomendacijomis, įgyvendinant projektą daug dėmesio bus skiriama visuomenėje patraukliausiu laikomam audiovizualiniam turiniui: filmams, spektakliams. Naujajame portale „eKultūra“ bus prieinama ir 3D formatu suskaitmenintų 50 paminklo statusą turinčių nekilnojamojo kultūros paveldo objektų – statinių.

Svarbu ir tai, kad naujajame portale pateikiamas skaitmeninis turinys bus diferencijuojamas skirtingoms tikslinėms grupėms, o negalią turintiems asmenims turinys bus pateikiamas naudojant inovatyvius sprendimus.

Šiaulių „Aušros“ muziejus projekte daugiausia dėmesio skirs turinio kūrimui naujajam portalui, pristatys jau turimus ir naujai kuriamus skaitmeninius produktus, muziejuje saugomas vertybes. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu numatoma suskaitmeninti, publikuoti LIMIS ir iš jo eksportuoti į portalą „eKultūra“ per 10 000 Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejinių vertybių skaitmeninių duomenų.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos (NextGenerationEU) ir ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis.

Vertė – 23,8 mln. Eur.

Daugiau informacijos čia.