Rugsėjo mėnesio renginiai Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose

2021-09-06

Chaimo Frenkelio vila-muziejus (Vilniaus g. 74) – nuolatinės ekspozicijos „Provincijos dvaras ir miestas“, „Žydų kultūros paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“.

Iki 2021 m. iki rugsėjo 19 d. Chaimo Frenkelio viloje veikia Lietuvos-JAV aplinkos menininkės vizionierės Aleksandros Fledžinskaitės-Kašubienės-Kasubos (1923–2019) paroda „Formuojant ateitį. Erdvinės Aleksandros Kasubos aplinkos“. Kita parodos dalis eksponuojama Venclauskių namuose.

2021 m. rugsėjo 5 d. 13 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks Šiaulių sporto organizacijos „Makabi“ 100-mečiui skirtas renginys. Programoje – doc. dr. Daivos Majauskienės paskaita „Makabi“ sporto klubo veikla“, Chaimui Frenkeliui skirto pašto ženklo pristatymas.

2021 m. rugsėjo 10 d. 20.30 val. Chaimo Frenkelio vilos parke vyks XVIII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – filmo seansas „Čia buvo Saša“. Kaina – 4 Eur. Bilietai – „Ticket Market“.

2021 m. rugsėjo 11 d. 14 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks ekskursija parodoje „Formuojant ateitį. Erdvinės Aleksandros Kasubos aplinkos“.

2021 m. rugsėjo 15 d. 17.30 val. ir 18 d. 12 val. Chaimo Frenkelio vilos parke vyks Lietuvos muziejų kelio renginys „Rožinė istorija“ (ekskursija, edukacija).

2021 m. rugsėjo 17 d. 16.30 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks pokalbis tema „Šiaulių krašto bažnyčios: istorija, architektūra, meno vertybės“ ir susitikimas su projekto „Lietuvos sakralinė dailė: Šiaulių vyskupija“ dalyviais.

Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai)

Iki 2021 m. spalio 3 d. Fotografijos muziejuje veikia paroda „Grafo Tiškevičiaus fotografijos studija. Epochų inscenizacijos“.

Iki 2021 m. rugsėjo 5 d. Fotografijos muziejuje veikia Ričardo Norvilos paroda „Dvidešimt vienas žvilgsnis į sieną“.

2021 m. rugsėjo 11 d. 14 val. Fotografijos muziejuje vyks baigiamasis jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ renginys-diskusija. Moderatorius – muzikos apžvalgininkas, atlikėjas Domantas Razauskas.

2021 m. rugsėjo 11 d. 13 val. Fotografijos muziejuje vyks Rolando Andrijausko fotografijų parodos „Susitiksim Antologijoj“ atidarymas.

2021 m. rugsėjo 26 d. 13 ir 15 val. Fotografijos muziejuje vyks edukacinės ekskursijos parodoje „Grafo Tiškevičiaus fotografijos studija. Epochų inscenizacijos“.

Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89, Šiauliai)

Iki 2021 m. rugsėjo 19 d. Venclauskių namuose veikia Lietuvos-JAV aplinkos menininkės vizionierės Aleksandros Fledžinskaitės-Kašubienės-Kasubos (1923–2019) paroda „Formuojant ateitį. Erdvinės Aleksandros Kasubos aplinkos“. Kita parodos dalis eksponuojama Chaimo Frenkelio viloje.

2021 m. rugsėjo 11 d. 12 val. Venclauskių namuose vyks ekskursija Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus parodoje „Formuojant ateitį. Erdvinės Aleksandros Kasubos aplinkos“.

2021 m. rugsėjo 21 d. 17 val. Venclauskių namuose Doc. dr. Lina Preišegalavičienė skaitys pranešimą „Venclauskių namo Šiauliuose architektūros ir interjero dizaino apžvalga“, bus pristatyti Venclauskių namų restauravimo darbai.

2021 m. rugsėjo 24 d. 15 val. Venclauskių namuose vyks Holokausto Lietuvoje 80-mečiui skirtas renginys. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius Arūnas Bubnys skaitys viešą paskaitą „Šiaulių getas 1941–1944 m.“.

Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus (Architektų g. 73)

2021 m. rugsėjo 22 d. 19 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje vyks Rudens lygiadienio šventė.

Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139) – ekspozicija „Dviratis technologijų pasaulyje“.

Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174) – nuolatinė garso ir vaizdo atkūrimo prietaisų ekspozicija.

Iki 2022 m. Radijo ir televizijos muziejuje veikia paroda „Jaunieji technikai Šiauliuose“.

KITA:

2021 m. rugsėjo 10–11 d. 10–18 val. Atvirų durų dienos būsimo Šiaulių istorijos muziejaus rekonstruotose erdvėse.

2021 m. rugsėjo 26 d. paskutinį mėnesio sekmadienį, 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių – Chaimo Frenkelio vilos, Fotografijos muziejaus, Venclauskių namų, Žaliūkių malūnininko sodybos, Dviračių muziejaus, Radijo ir televizijos muziejaus – lankymas yra nemokamas.

Iki 2021 m. spalio 3 d. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4, Vilniaus) veikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinio – Fotografijos muziejaus – paroda „Tarp Lietuvos ir Prancūzijos. Du grafo Tiškevičiaus pasauliai jo XIX a. pabaigos nuotraukose“.