Naujienos

Atgal

XIX tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis Burbiškio dvare, Radviliškio r.

2022-07-30

2022 m. liepos 30 d. Burbiškio dvare, Radviliškio r. vyko XIX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – „Pietų šalių muzikos koncertas“. Tarpatutinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio partnerio – Burbiškio dvaro – erdvėse pasirodė charizmatiškas duetas iš Estijos – Henri Zibo (akordeonas) ir Ruslan Petrov (violončelė).

Šiemet XIX tarptautiniame Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalyje iš viso 9 renginiai. Liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – atidarytame festivalyje jau skambėjo simfoninis koncertas, profesionalūs kamerinės muzikos koncertai Chaimo Frenkelio viloje Šiauliuose ir Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinyje – Telšių ješivoje, pristatyta specialiai Frenkelių šeimai sukurta chorinė suita „Ilgesiui ir vilčiai“.

Festivalyje pasirodė ir ypatingi svečiai – pasaulinio garso ansamblis „Suliko“ iš Sakartvelo. Publikos numylėtiniai į koncertą po lietingu dangumi sukvietė išties didelį būrį šiauliečių ir miesto svečių, vertinančių subtilų, sodrų kartvelišką dainavimą, sakralinę polifoninę muziką, kartvelų liaudies ir miesto folklorą.

Liepos mėnesį užbaigė jau 6-asis festivalio koncertas, vykęs Burbiškio dvare (Radviliškio r.) Labai gaila, kad vienas iš čia turėjusio koncertuoti dueto narių dėl Covid-19 ligos negalėjo atvykti į Lietuvą. Atlikėjus pakeitė ne ką mažiau charizmatiškas duetas iš Estijos – Henri Zibo (akordeonas) ir Ruslan Petrov (violončelė). Atlikėjai publiką nustebino šių dviejų instrumentų magišku skambesiu.

Rugpjūčio mėnesį XIX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio gerbėjų laukia dar 3 renginiai: patiems mažiausiesiems Klaipėdos jaunimo teatras rugpjūčio 10 d. pristatys muzikinį-edukacinį spektaklį, rugpjūčio 18 d. laukia Arielio Ramirezo Tango orkestro naujausio albumo pristatymo koncertas, o paskutiniąją vasaros dieną – rugpjūčio 31-ąją – festivalį į kitus metus palydėsime su Lietuvos kameriniu orkestru ir soliste Lauryna Bendžiūnaite (sopranas, Lietuva / Vokietija). 

Liepos 30 d. renginio akimirkas įmažino Augustė Labenskytė / Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus
Pagrindinis rėmėjas – Šiaulių miesto savivaldybė
Rėmėjai: AB „Šiaulių bankas“, „Gubernija. Nealkoholinis“, UAB „Sabalin“
Informaciniai rėmėjai: LRT, UAB „LT ADVERT“, žiniasklaidos grupė „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas“
Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“
Festivalį įgarsina UAB „Balheidas“