Naujienos

Atgal

Palydėti vasarą su muzika kvietė Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

2021-08-27

Vasarai artėjant į pabaigą, finišo tiesiąją pasiekė ir 18-asis tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Rugpjūčio 26 d. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) įvyko festivalio uždarymo koncertas, kuriame žiūrovai išvydo Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą ir operos solistę Justiną Gringytę. Dirigentas – festivalio meno vadovas Robertas Šervenikas.

 
Prestižiniuose Tarptautiniuose operos apdovanojimuose, kurie prilyginami šio žanro „Oskarams“, 2015 m. mecosopranas J. Gringytė įvertinta kaip geriausia jaunoji solistė. Tarptautinės muzikos pasaulio bendruomenės pripažinimą J. Gringytė pelnė po įspūdingai sukurto Karmen vaidmens Anglų nacionalinėje operoje. Talentingąją solistę „The Times“ gyrė už „pribloškiančią balso techniką“, „The Scotsman“ žavėjosi jos gebėjimu tobulai valdyti sceną ir „vieną minutę būti valdinga, kitą – trapia“, o „The Bachtrack“ rašė, kad nuo dainininkės operoje „nebuvo galima atitraukti akių“.

Ir visa tai – ne tik gražūs žodžiai. J. Gringytė nuolat kviečiama dirbti didžiausių Europos operos teatrų scenose – Londono karališkojoje „Covent Garden“ operoje, Anglų nacionalinėje operoje, Velso nacionalinėje operoje, Maskvos didžiajame teatre, Madrido karališkajame operos teatre, Palermo didžiajame teatre ir kt.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas savo įkūrėjo Gintaro Rinkevičiaus, debiutavo 1989 m. Orkestro veikla prasidėjo Sąjūdžio metais ir klostėsi lygiagrečiai su atkurtos Nepriklausomybės istorija. Orkestras kasmet rengia koncertinius turus Europos šalyse, pasirodo su žymiais muzikais. Taip pat daug dėmesio skiriama ir edukacinei misijai – supažindinti klausytojus su aukščiausio lygio profesionaliuoju muzikos menu, prisidėti prie muzikinių idėjų sklaidos.

Garsiausiose pasaulio scenose dainuojanti solistė ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras Chaimo Frenkelio vikos parke atliko populiarius XIX amžiaus prancūzų kompozitorių G. Bizet, H. Berlioz, C.Saint-Saens kūrinius.

Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis tradiciškai prasidėjo liepos 6-ąją ir kvietė į renginius kiekvieną savaitę. Net trys koncertai buvo išvykstamieji: Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, Venclauskių namuose, Burbiškio dvare (Radviliškio r.). Daugiausiai žiūrovų dėmesio sulaukė Andželikos Cholinos šokio spektaklio „Pikų dama“ premjera Šiauliuose. Festivalyje taip pat pasirodė atlikėjai iš Estijos ir Italijos, vienas renginys buvo skirtas vaikams.

Šių metų vasaros festivalio programoje buvo numatyta 12 renginių, kurių paskutinysis įvyks po uždarymo koncerto. Rugsėjo 10 d. 20.30 val. Chaimo Frenkelio vilos parke susirinkusieji išvys filmą visai šeimai „Čia buvo Saša“ (režisierius Ernestas Jankauskas, 2018 m., 96 min.).

Bilietus į festivalio uždarymą galima įsigyti „Ticket Market“ ir Chaimo Frenkelio vilos kasose.
Bilietai internetu čia>>
 
Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: Šiaulių bankas, „Gubernija. Nealkoholinis“, UAB „Sabalin“. Informaciniai rėmėjai: LRT, UAB „LT ADVERT“, žiniasklaidos grupė „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas“. Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“. Festivalį įgarsina UAB „Balheidas“.

Fot. E. Tamošiūnas