Naujienos

Atgal

KONCERTAS „BALTAS PAUKŠTIS“ BURBIŠKIO DVARE, RADVILIŠKIO R.

2023-08-15

2023 m. rugpjūčio 13 d., sekmadienį, 15 val. Burbiškio dvare, Radviliškio r. vyko XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio koncertas „Baltas paukštis“, kurį atliko violončelių kvintetas „QuinCelli“ ir mecosopranas Renata Dubinskaitė. Koncerte išgirdome muzikinių kūrinių puokštę – skambėjo kompozitorių A. Vivaldi, A. Piazzolla, G. Gershvin ir kt. kūriniai. Koncertą vainikavo V. Kernagio daina „Baltas paukštis“.
Penki muzikai, nuoširdžiai įsimylėję instrumentų karalienę violončelę, kas kartą trokšta su klausytojais pasidalyti savo jausmais ir atradimais. Tai – „QuinCelli“, kuriame šiuo metu groja Tomas Ramančiūnas, Lionius Treikauskas, Dainius Misiūnas, Rūta Balčiūtė ir Gaudas Krištaponis.
Kvintetas nuolatos ieško naujų raiškos formų, skambėjimo spalvų ir sąskambių tyrumo. „Kadangi šios sudėties ansambliui originalių kompozitorių kūrinių nėra daug, mes grojame viską, kas muzikoje gražiausia“, – sako atlikėjai ir tikisi, kad, klausydami jų atliekamos muzikos, klausytojai pajus tokį pat džiaugsmą, kurį ansambliečiai jaučia grodami.
Ansamblyje griežia muzikantai iš Lietuvos nacionalinio simfoninio ir „Kremerata Baltica“ orkestrų, jų repertuare gausu įvairiausių laikmečių kūrinių: nuo Antonio Vivaldi iki Scotto Joplino, nuo Johanno Sebastiano Bacho iki Vytauto Kernagio.
R.Dubinskaitė – profesionali dailėtyrininkė ir dainininkė, baigusi visas dailės studijų pakopas nuo bakalauro iki doktorantūros. Negana to, ji baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo specialybę pas prof. Vladimirą Prudnikovą.
Dainininkė nuolatos koncertuoja dueto „Duo Barocco“ programose ir su Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“, dainavo su Šv.Kristoforo orkestru, Baltarusijos valstybiniu kameriniu orkestru, koncertavo Prancūzijoje ir Šveicarijoje, yra ansamblio „Canto Fiorito“ narė ir vadybininkė. Senąją muziką ji studijavo Sable senosios muzikos ir šokio akademijoje Prancūzijoje ir Čekijoje, baroko operos meistriškumo kursuose Kopenhagoje, taip pat dalyvavo dainavimo meistriškumo kursuose Berlyne ir Gotenburge. Dainininkė yra Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso ir Tarptautinio Tiito Kuusiko kamerinės muzikos konkurso laureatė, aktyvi senosios muzikos renginių organizatorė, Lietuvoje surengusi daugybę senosios muzikos koncertų ir edukacinių renginių.


Festivalio meno vadovas – Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus
Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba
Rėmėjai: „Gubernija. Nealkoholinis“, „Sabalin“
Informaciniai rėmėjai: LRT, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“, „LT ADVERT“
Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“
Festivalį įgarsina – MB „SLS Tech“