Naujienos

Atgal

Geras sekmadienis Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose

2023-04-10

Šiaulių „Aušros“ muziejus jungiasi prie Šiaulių turizmo informacijos centro organizuojamos iniciatyvos „Geras sekmadienis Šiauliuose“. Balandžio 16-ąją kviesime į edukacinius užsiėmimus Šiaulių istorijos muziejuje, Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje, Fotografijos muziejuje, Dviračių muziejuje, Radijo ir televizijos muziejuje. Į edukacijas būtina registruotis iš anksto! Žaliūkių malūnininko sodyboje-muziejuje vyks tradicinė Atvelykio šventė Velykėlės. Įėjimas nemokamas.

ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (AUŠROS AL. 47)

11 ir 13 val. Edukacija „Molinukai. Švilpukai“

Edukacijoje „Molinukai. Švilpukai“ pakviesime susipažinti su viena iš pačių nuostabiausių ir archajiškiausių baltų keramikos tradicijų – molinių švilpukų lipdyba. Tam, kad sukurti gražią, įdomią švilpynę, turinčią skambų „balsą“, reikia suprasti, koks yra pats garso atsiradimo procesas, kitaip tariant, kaip švilpynėje „gimsta daina“. Senovėje įvairios molio figūrėlės būdavo vertinamos kaip tam tikri talismanai, o molio švilpynėms būdavo priskiriamos magiškos galios. Edukacinio užsiėmimo metu sužinosite, jog molio švilpynės būna labai skirtingų pavidalų – pradedant tokiomis, kurios savo forma primena paprastą tuščiavidurį pyragėlį, baigiant sudėtingomis plastinėmis kompozicijomis, apjungiančiomis žmonių, gyvūnų, paukščių figūras. Susitikime kartu patirti kūrybos džiaugsmą ir pasididžiavimą, savo rankomis kuriant molinę švilpynę.

Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų. Trukmė iki 1 val.
Edukacijos kaina – 3 Eur (vienam asmeniui).
Būtina išankstinė registracija tel. 8 41 52 43 94 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/e5USa

DVIRAČIŲ MUZIEJUS (VILNIAUS G. 139)

11 ir 15 val. Edukacija „Važiuok dviračiu saugiai“

Edukacinio užsiėmimo „Važiuok dviračiu saugiai“ metu supažindinsime su žibintų istorija: kaip jie atsirado, kokie buvo pirmieji žibintai. Sužinosite kokios buvo žibintų rūšys, kuo kiekvienas iš jų yra ypatingas. O tam, kad patys būtume matomi gatvėse – pasigaminsime atšvaitą.

Dalyvių skaičius: iki 15 asmenų. Trukmė iki 1val. 30 min.
Kaina – 3 Eur (vienam asmeniui).
Būtina išankstinė registracija tel. 8 41 52 43 95 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/e5USa

RADIJO IR TELEVIZIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 174)

12 val. Edukacija „Televizijos studijos dirbtuvės“

Užsiėmimo metu susipažinsite su Radijo ir televizijos muziejuje saugoma radijo ir televizijos technika, jos veikimo ir panaudojimo ypatybėmis. Edukacijoje atskleisime žaliojo ekrano paslaptis. Sužinosite apie televizijos studijos ir audiovizualinių kūrinių gamybos specifiką, esminius vaizdo įrašo kūrimo principus bei patys tapsite laidos kūrėjais ar net herojais. Pamatysite, kaip atliekami įrašo montažo darbai, o savo sukurtą originalų audiovizualinį kūrinį – 2–5 min. trukmės vaizdo įrašą – išsinešite kartu su savimi.

Dalyvių skaičius: iki 12 asmenų. Trukmė 1 val.
Pastaba: su savimi turėti išmanųjį telefoną.
Kaina – 3 Eur (vienam asmeniui).
Būtina išankstinė registracija tel. 8 41 52 43 99 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/e5USa

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 140)

13 val. Edukacija „Mėlyni saulės atvirukai“

Atrodytų neįmanoma, kad fotografijai sukurti gali pakakti tik paprasto specialiu tirpalu užtepto popieriaus ir saulės šviesos, tačiau tokia fotografijos technika žinoma dar nuo XIX a. vidurio ir vadinasi cianotipija. Edukacijos metu iš mūsų parengtų priemonių pasigaminę šviesai jautrų popierių ir ant jo sukomponavę vaizdą, stebėsite, kaip jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu. Savo sukurtus mėlynus saulės atvirukus galėsite pasilikti atminčiai.

Dalyvių skaičius: iki 15 asmenų. Trukmė 1 val.
Kaina – 3 Eur (vienam asmeniui).
Būtina išankstinė registracija tel. 8 41 52 43 96 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/e5USa

CHAIMO FRENKELIO VILA-MUZIEJUS (VILNIAUS G. 74)

14 val. Edukacija „Chaimo Frenkelio odos dirbtuvės. Apyrankė“

Apyrankės – ne tik papuošalai, bet ir amuletai, pasižymintys magiškomis apsauginėmis galiomis. Apvydamos žmogaus riešą, jos gali ne tik apsaugoti jį nuo blogos akies, bet ir suteikti jėgų ir energijos. Užsiėmimo metu gaminsime apyrankes iš spalvotų odos juostelių: įkalsime kniedes, išmušime skyles specialiu skylmušiu, įtvirtinsime spaudes užsegimui. Kūrybos procese patirsite džiaugsmą ir didžiuositės pasimokę naujo amato. Savo rankomis pagamintą originalų daiktą galėsite nešioti patys ar kam nors padovanoti.

Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų. Trukmė iki 1 val.
Kaina – 3 Eur (vienam asmeniui).
Būtina išankstinė registracija tel. 8 41 52 43 89 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/e5USa

ŽALIŪKIŲ MALŪNININKO SODYBA-MUZIEJUS (ARCHITEKTŲ G. 73)

12–14 val. Tradicinė Atvelykio šventė Velykėlės

Susirinkusiųjų lauks Velykės apsilankymas, margučių ridenimas, gražiausių margučių rinkimas ir apdovanojimas, Velykėlių kiaušinienės kepimas ir skanavimas, edukaciniai užsiėmimai, šokiai, liaudiški žaidimai, varžytuvės, sūpuoklės, prizai ir siurprizai.

Dalyvauja:
Pasvalio kultūros centro Vaškų skyriaus vaikų folkloro ansamblis „BITINĖL‘S“ ,
Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „VIEVERSĖLIS“,
Gegužių progimnazijos kolektyvai: folkloro ansamblis „GASUŽIS“, tautinių šokių kolektyvai „JUOSTINAS“ IR „UPYNIKĖ“.

Įėjimas nemokamas.

Organizatorė – Žaliūkių malūnininko sodyba
Rėmėjai: Lietuvos Kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė
Draugas – Ginkūnų paukštynas
____________________________
Gero sekmadienio Šiauliuose veiklas siūlo ir kitos miesto įstaigos. Daugiau informacijos – https://i.ausrosmuziejus.lt/P1hR4