2023 m. rugsėjo 8–17 d. Lietuvoje vyksta Europos paveldo dienų renginiai. Šiųmetė tema „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija“ lankytojus kviečia apsilankyti ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose. Rugsėjo 15 d., penktadienį, Žaliūkių malūnininko sodyboje-muziejuje bus pristatyta atvirų saugyklų ekspozicija atstatytame svirne, laukia filmo peržiūra ir ekskursija su malūnininku.
Prieš metus Žaliūkių malūnininko sodyboje-muziejuje iškilusį svirną (perkeltą iš Medginų kaimo (Joniškio r.) statė senųjų amatų meistrai, kurie noriai dalijosi savo žiniomis su visais smalsuoliais, ir nagingi muziejaus darbuotojai. Šiaulių „Aušros“ muziejus, saugantis ne tik eksponatus, bet ir puoselėjantis istorinius amatus, inicijavo medžio meistrų plenerą, į kurį kas savaitę kvietėsi vis kitą nagingą svečią. Vyko ir primiršto dailidystės amato demonstravimas, ir kalvystės dirbtuvės, paskaitos ir diskusijos. Visas svirno atstatymo procesas buvo fiksuojamas.
Plenero metu buvo sukurtas filmas, kuris leis plačiau susipažinti su senoviniu dailidės amatu, medinės architektūros išsaugojimu ir pritaikymu muziejaus veikloje. Filmą „Medžio meistrų pleneras „Tradicinės lietuvių sodybos trobesių statyba“ Žaliūkių malūnininko sodyboje“ penktadienį pristatys jo autorius – talentingas dokumentinių filmų ir laidų kūrėjas, žinomas medijų menininkas, TV prodiuseris Saulius Pučinskas.
Šią vasarą muziejininkai pradėjo įgyvendinti dar vieną tikslą – praplėsti Žaliūkių malūnininko sodybos ekspoziciją, įrengiant atvirą eksponatų saugyklą, ir perkelti dalį Žemės ūkio ir amatininkų įrankių ir Buities ir namų apyvokos daiktų rinkinių eksponatų. Įrengta ekspozicija, kurią išvys renginio dalyviai, pristato Šiaurės ir Vidurio Lietuvos XIX a. pab.–XX a. pirmos pusės kaimo gyvenamąją aplinką – buities ir namų apyvokos daiktus, darbo įrankius, padargus ir kt. Renginio pabaigoje Europos paveldo dalyvių lauks ekskursija su malūnininku ir duonos degustacija.
Rugsėjo 17 d., sekmadienį, 13 val. Venclauskių namuose-muziejuje vyks ekskursija, kurios metu dalyviai augiau sužinos apie muziejaus pastatą, statytą apie 1926 m., susipažins su jo architektu Karoliu Reisonu, jo darbais Šiauliuose ir Kaune, apžiūrės pastate išlikusius tarpukarinius patalpų dekorus – art nouveau stiliaus trafaretinę tapybą, pažins to meto interjerų madas.
Jūs sėkmingai užprenumeravote naujienlaiškius!
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |