Naujienos

Atgal

Chaimo Frenkelio vilos parke skambėjo Chorinė siuita „Ilgesiui ir vilčiai“ (Frenkelių šeimos istorija)

2022-07-26

2022 m. liepos 26 d. Chaimo Frenkelio vilos parke vyko XIX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – Chorinė siuita „Ilgesiui ir vilčiai“ (Frenkelių šeimos istorija).

Labai simboliška, kad Chaimo Frenkelio vilos parke skambėjo specialiai iškiliai Chaimo Frenkelio (1851–1920) asmenybei 2021 m. rugsėjį kompozitoriaus Gintauto Venislovo (tekstas Vlado Braziūno) sukurtas muzikos kūrinys – chorinė siuita „Ilgesiui ir vilčiai“..

Šiaulių žydų tautos atstovas Chaimas Frenkelis buvo pripažintas vienu geriausių visų laikų Lietuvos verslininkų, išgarsinusių XX amžiaus pradžios Šiaulius kaip pasaulinį odų apdirbimo centrą. Chaimas, jo žmona Dora, sūnus Jokūbas su žmona Roza garsėjo kaip dosnūs mecenatai ir filantropai.

Chorinės siuitos „Ilgesiui ir vilčiai“ siekis – meno kalba simboliškai įžiebti po vieną menoros žvakę, aliuziškai ją siejant su žydų ir lietuvių sambūviu, šimtmečių šalìgreta, net ir nevilty negęstant ilgesiui ir vilčiai.

Kūrinį atliko Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Egidijus Ališauskas (birbynė), Matas Ričkus (elektrinė gitara), Dainius Rudvalis (kontrabosas), Arkadij Gotesman (perkusija). Dirigentas Povilas Vanžodis. Koncerto režisierė ir skaitovė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė. Tokia atlikėjų grupė ne tik intrigavo, kelė klausytojų susidomėjimą, bet ir padėjo atskleisti reikalingas emocijas, suteikė originalių, netikėtų spalvų, sukurė gilų efektą.
Dalijamės renginio akimirkomis. Fot. K. Steponavičiūtė. 

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus
Pagrindinis rėmėjas – Šiaulių miesto savivaldybė
Rėmėjai: AB „Šiaulių bankas“, „Gubernija. Nealkoholinis“, UAB „Sabalin“
Informaciniai rėmėjai: LRT, UAB „LT ADVERT“, žiniasklaidos grupė „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas“
Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“
Festivalį įgarsina UAB „Balheidas“