Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis uždarytas egzotiškais ritmais

2020-08-28

Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuojamas XVII tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis pasiekė finišo tiesiąją – rugpjūčio 27 d. įvyko uždarymo koncertas, kuris, kaip gaivaus oro gurkšnis, nudžiugino šiauliečius, išsiilgusius naujų skambesių.

Festivalio uždarymo koncertui buvo parengta šventinė programa, kurioje į didingą skambesį susiliejo būgnai ir varis – kartu su Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“ scenoje pasirodė žinomiausias tarptautinį pripažinimą pelnęs perkusininkų ansamblis „Giunter Percussion“. Dirigentas – Ugnius Vaiginis. Nors ketvirtadienio oras ir nelepino, egzotiški ritmai nukėlė į šiltus kraštus ir šildė susirinkusiųjų širdis.

Koncerte skambėjo įvairių stilių muzika. Vaizduotę žadino itin kinematografiškas D. R. Gillinghamʼo Concertino 4 perkusininkams ir pučiamųjų ansambliui, o drauge pasvajoti apie tolimą kraštą – Lotynų Ameriką – kvietė M. Fordʼo „Stubernic Fantasy“. Uždegančia aistra alsavęs kūrinys vedžiojo po egzotiškąsias Gvatemalą ir Nikaragvą. Mistikos gūsį įnešė N. Daughtreyʼaus kompozicija „Black Rainbow“, ypač ekspresyviai atskleidžianti išskirtines pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų spalvas ir jų skleidžiamą energiją.

Koncerto pabaigoje Chaimo Frenkelio vilos parko žiūrovų laukė didžiausia vakaro intriga. Specialiai „Giunter Percussion“ ir orkestrui „Trimitas“ parašytas kompozitoriaus Lino Rimšos kūrinys „March&Drum“ (2019 m.) – galingą pučiamųjų orkestro ir mušamųjų sąjungą vainikuojantis maršas.

Liepos 6-ąją prasidėjęs Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis šiemet kvietė išvysti muzikines, teatrines, tekstines kompozicijas. Savo talentais su žiūrovais dalijosi ne tik Lietuvos atlikėjai, bet ir svečiai iš Estijos, Vokietijos, Lenkijos. Vienas pasirodymas buvo skirtas vaikams, surengtas išvykstamasis koncertas Telšiuose. Dėl atšauktų skrydžių Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro ansamblio „Suliko“ koncertas perkeltas į rugsėjo 10 d. 18 val. ir įvyks po festivalio uždarymo.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjos: „Sabalin“, „Dabija“. Informaciniai rėmėjai: LRT plius, „Šiaulių apskrities televizija“, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“.
Fot. Edvardas Tamošiūnas.