Naujienos

Atgal

Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programa kvietė į Telšius

2023-07-26

2023 m. liepos 26 d., trečiadienį, 18 val. Telšių ješivoje (Iždinės g. 11, Telšiai) skambėjo garsių Lietuvos pianistų – Petro Geniušo ir Justo Šerveniko – duetas, koncerte „Muzika dviem“. Programoje: F. Schuberto, F. Poulenco, G. Gershwino kūriniai.

Koncertas buvo XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio, kurį organizuoja Šiaulių „Aušros“ muziejus, dalis. Festivalio partnerės – Telšių ješivos – erdvėse „Aušros“ muziejus pasirodymus organizuoja nebe pirmą kartą ir visada džiaugiasi kultūringa Telšių publika, kuri gausiai susirenka į renginius.

Petras Geniušas – vienas garsiausių ir unikaliausių Lietuvos pianistų, pelniusių tarptautinį pripažinimą. Tarp Lietuvos atlikėjų jis išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, P. Geniušas rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais. Tačiau klasikinio pianisto amplua Petrui Geniušui per maža: neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Žingeidumas skatina jį neapsiriboti vien klasikinio pianisto patirtimi ir veikla, nenuilstamai plečiant savo muzikinį akiratį – nuo anglų virginalistų ir įvairių pasaulio tautų folkloro iki avangardinės muzikos, džiazo ir elektronikos.

Justas Šervenikas – talentingas, vienas iš ryškiausių savo kartos Lietuvos pianistų, jau ne vienerius metus festivalio gerbėjus pradžiuginantis koncertais drauge su garsiais Lietuvos ir užsienio atlikėjais. Jis ne kartą koncertavo visose svarbiausiose Lietuvos salėse, gastroliavo beveik dešimtyje Europos valstybių ir Meksikoje, grojo su dauguma Lietuvos orkestrų ir San Luis Potosí simfoniniu orkestru (Meksika).

Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio meno vadovas – Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas. Visa festivalio programa – https://i.ausrosmuziejus.lt/ql1m2.

Renginio akimirkas įamžino Loreta Norvaišienė.
 

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: „Gubernija. Nealkoholinis“, „Sabalin“. Informaciniai rėmėjai: LRT, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“, „LT ADVERT“. Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“. Festivalį įgarsina – MB „SLS Tech“. Partneriai: Žemaičių muziejus „Alka“, Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis.

Fot. K.Kikkas ir D.Matvejev