Renginiai

Atgal
0001_278347393_3122636048004760_4325842813081723279_n_1650369285-a2ce72c9a659a5f0b7f0419967cad003.jpg
2022-04-21

JAUNOJO KŪRĖJO ETERIS: Pauliaus Žižliausko parodos „Mama nesužinos" pristatymas

2022 m. balandžio 21 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į antrąjį projekto „Jaunojo kūrėjo eteris 2022“ renginį – Pauliaus Žižliausko parodos „Mama nesužinos“ pristatymą.

Renginį moderuos ir su autoriumi kalbėsis fotografijos parodų kuratorė, menotyrinių tekstų autorė, Lietuvos Nacionalinio dailės muziejaus Fotografijos fondo kuratorė Ugnė Marija Makauskaitė.

Iš Šiaulių kilęs jaunosios kartos fotografas Paulius Žižliauskas pristatys 2021 m. vasarą pradėtą kurti intriguojančią fotografijų seriją „Mama nesužinos“, kurioje dokumentuojami jaunų žmonių, ką tik ištrūkusių iš tėvų kontrolės ir patiriančių nevaržomos laisvės potyrius, išgyvenimai sezoninio darbo metu.

Fotografas, dirbdamas vandenlenčių parke ir apsigyvenęs su už save jaunesniais parko darbuotojais, iš šono stebi ir fiksuoja jų kasdienybę, kurioje susipina buitis, jaučiama atsakomybė darbe ir kasdieniai nuotykiai, nerūpestingi vakarėliai, pirmieji kartai. Iki tol nepažinoję vieni kitų, fotografijose užfiksuoti jauni žmonės tampa didele nestandartine šeima, kurioje vyksta meilės istorijos, vienos nakties nuotykiai, dalijamasi maistu, cigaretėmis, rūpinamasi vieni kitais.

Paroda „Mama nesužinos“ Fotografijos muziejaus Studijoje bus eksponuojama iki balandžio 27 d.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Informacija apie renginį

Data: 2022-04-21
Laikas: 17.30 val.
Vieta: Fotografijos muziejus
Adresas: Vilniaus g. 140, Šiauliai

Paulius Žižliauskas (ZIZ) – jaunosios kartos fotografas, kuriantis dokumentinę, meninę fotografiją. Šalia kūrybinių projektų aktyviai fotografuoja koncertus, bendradarbiauja su OKT teatru – dokumentuoja spektaklius, užsiima meniniu sporto fotografavimu.

Paulius dar būdamas moksleiviu Šiaulių Didždvario gimnazijoje susitvarkė seną tėčio „Zenit“ fotoaparatą ir pradėjo fotografuoti.

Menininkas baigė fotografijos ir medijų meno studijas Vilniaus Dailės akademijoje. Studijų metu gilinosi į analoginės fotografijos procesus, ilgas valandas leisdamas fotolaboratorijoje. Paulius savo kūryboje jungia skirtingas medijas – yra sukūręs meninių instaliacijų (video instaliacija „Let it all out“, meninę instaliaciją erdvėje „Atmena“), skulptūrą „Abejur“. Baigiamajame studijų darbe „Atsitiktinis neatsitiktinumas“ panaudojo piešinių ir fotografijos sintezę.

2019 m. Telšių VDA fakultete Paulius koordinavo analoginės fotografijos dirbtuves, kuriose ir pats vedė alternatyvių analoginės fotografijos procesų užsiėmimus. Pirmąją personalinę dokumentinės gatvės fotografijos parodą „NY Part I“ menininkas surengė kino centre Skalvija. Fotografas stažavosi Niujorke, asistavo fotomenininko Vik Muniz ir skulptoriaus Aga Ousseinov studijoje. Lietuvoje dokumentavo reklamų filmavimo aikštelių „Zest Production House“ darbą, fotografavo koncertus, bendradarbiavo su mados prekių ženklais „BillyNotSilly“ ir „See Out Loud“. Pauliaus darytos lietuvių roko grupės „BA.“ koncertinės fotografijos yra patekusios į grupės fotografijų rinktinę „BA. Chaosas manyje nieko naujo“.

2019 m. menininkas dalyvavo projekte „PROOF Vol. 1“, kuriame įvairių šalių fotografai turėjo sukurti 36 kadrų seriją apie vieną žmogų ir neišryškintas juosteles siuntė ‘Kodak’ atstovams į Japoniją. Fotografas iš kelių tūkstančių dalyvių pateko į finalininkų gretas. 

Informacija apie renginį:
https://i.fotomuziejus.lt/qnM3a