Atgal

Pasitinkant pavasarį atidaryta tarpukario modernizmo stiliaus inkilų paroda

2020-02-21

2020 m. kovo 1 d., sekmadienį, 14 val. Fotografijos muziejaus stogo terasoje (Vilniaus g. 140 Šiauliai) atidaryta žaisminga kauniečio menininko Timotiejaus Norvilos paroda „Inkilai  tarpukario modernizmo stiliumi“. Atidaryme dalyvavo parodos autorius, kuris papasakojo apie originalios meninės idėjos gimimą ir jos įgyvendinimą. Įėjimas buvo nemokamas.

Menininkas T. Norvila, dar žinomas pseudonimu Morfai, mezga emocinį ryšį su architektūriniu paveldu, žvelgdamas į jį kitoniškai ir kurdamas stilingus miesto inkilus, kuriuose įpina architektūros motyvų. Parodoje eksponuojama dešimt medinių miniatiūrų-improvizacijų, įkvėptų tarpukario modernistinės Kauno architektūros, kuriose galima įžvelgti ir bendrų modernizmo architektūros bruožų, būdingų miestų tarpukario moderniajai architektūrai. Daug tokių objektų yra ir Šiauliuose, kurie tarpukariu buvo antras po Kauno pagal svarbą miestas, tad čia išaugo daug modernių išskirtinių gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų. Simboliška, kad paroda atidaryta Fotografijos muziejuje, kurio pastatas atspindi tarpukario modernizmo stilių.
Visi inkilai yra tikri, perėjimui skirti paukščių nameliai, pagaminti pagal ornitologų rekomendacijas. Praėjusį pavasarį dešimt tokių inkilų jau buvo įkelta į Kauno medžius ir sulaukė naujakurių. Šios parodos inkilai taip pat netrukus taps paukščių nameliais Kaune.
Parodoje buvo kalbama apie tai, kokia svarbi žmogaus pagalba paukščiams išgyventi mieste ir kaip svarbu saugoti mažųjų miesto gyventojų prieglobstį – žaliąjį miesto rūbą.
Muziejuje vaikai taip pat rado menininkės Eglės Narbutaitės sukurtą stendą-žaidimą „Apgyvendink paukštelį“, o suaugusieji turėjo galimybę pagilinti architektūros žinias ir atlikti trumpą žaismingą testą.
Pavasaris – tai Fotografijos muziejaus stogo terasos sezono lankymo pradžia, tad į ją vėl sugrįžta edukaciniai „Fotografiniai filtrai“, staliukai bei kėdės šiltos arbatos puodeliui gryname ore.

Paroda muziejaus terasoje veiks iki 2020-04-05.

Fot. E. Tamošiūno