Naujienos

Atgal

Šeimos savaitgaliai Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose

2019-02-19

Šiaulių „Aušros“ muziejus šeštadieniais kviečia į edukacines programas šeimoms, pavadintas „Šeimos savaitgalis muziejuje“. Siūlome patrauklią ir jaukią erdvę, kurioje įdomiai ir kiek neįprastai praleisite laiką, įgysite naujos patirties.

2019 m. vasario 23 d. 12 val. „Užgavėnių kaukės“

Artėjant Užgavėnėms, kviečiame visus, didelius ir mažus, kartu pasiruošti šaltos žiemos išvarymui ir ilgai laukto pavasario sutikimui: priminsime šios pagoniškos šventės tradicijas ir apeigas, išgirsite apie įvairius prietarus ir burtus bei sužinosite apie vieną pagrindinių šventės atributų – kaukes ir persirengėlius. Siūlome ne tik pasikalbėti apie paskutinę žiemos mėsiedo dieną, bet ir pasigaminti charakteringą kaukę (papjė mašė technika), kuri padėtų kuo greičiau išvaryti žiemą ir prisišaukti pavasarį.

2019 m. balandžio 13 d. 12 ir 14 val. „Margučių raštai“
Svarbiausias Velykų simbolis – margintas kiaušinis (margutis) – reiškia gamtos prisikėlimą, gyvybės atsiradimą, gyvenimo atsinaujinimą, augalijos gimimą, jos žydėjimą ir vaisingumą. Kviečiame susipažinti su Velykų tradicijomis, papročiais, simboliais ir ornamentika bei išmokti marginti kiaušinius karštu vašku. Į pratybas reikia atsinešti kelis kietai virtus kiaušinius.

Vieta: Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73, Šiauliai
Būtina išankstinė registracija tel. (8-41) 21 11 98, el. p. etnografija@ausrosmuziejus.lt.

2019 metais kiekvieno mėnesio antrąjį šeštadienį šeimas apsilankyti kviečia ir Fotografijos muziejus, kur vyks įvairūs fotografijos gamybos ar kūrybos procesai. Kiekvieną mėnesio savaitgalį muziejaus edukatoriai supažindins su vis kitomis fotografavimo, nuotraukų gamybos technikomis ar kūrybiškais fotografijos panaudojimo būdais. Registracija ir informacija: tel. 8 41 524393, el. p. foto@ausrosmuziejus.lt.