Šiaulių „Aušros“ muziejus, siekdamas papildyti naujovėmis organizuojamas edukacines programas bei sukurti erdvę kūrybiškumui reikštis, įgyvendino edukacinį projektą „TV medijų kūrybinė dirbtuvė“. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Radijo ir televizijos muziejuje įrengta moderni, vaizdo įrašų kūrimo studiją primenanti, kūrybinių dirbtuvių erdvė bei sukurta su televizijos laidų ir kino kūrimu supažindinanti edukacinė programa.
Be nuolatinių edukacinių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių erdvėje bus periodiškai organizuojami susitikimai, paskaitos, diskusijos, dirbtuvės su televizijos, radijo, kino bei kitais audiovizualinio meno atstovais. Spalio mėnesį Radijo ir televizijos muziejuje jau įvyko pirmosios tokios dirbtuvės.
Spalio 22 d. buvo surengtos televizijos studijos dirbtuvės, kurių metu dalyviai narpliojo žaliojo ekrano (angl. green screen) paslaptis. Televizijos ir kino industrija be žaliojo ekrano neįsivaizduojama. Specialių programų pagalba vaizdo siužetą, nufilmuotą žaliame fone, galima perkelti į bet kokią norimą erdvę. Užsiėmimo metu, atsistoję prie žaliojo ekrano, dalyviai iš Radijo ir televizijos muziejaus studijos „persikėlė“ į kosmoso stotį, Šiaulių miesto pėsčiųjų bulvare „susitiko“ dinozaurus ir virtualiai apsilankė kitose įdomiose vietose. Negana to, dalyviai susipažino su žaliojo ekrano darbo specifika, vaizdo įrašo redagavimo programomis ir kitais su vaizdo įrašo kūrimu susijusiais procesais.
Spalio 27 ir 28 d. vyko animacijos kūrimo dirbtuvės pradinių klasių mokiniams, su T. Andrijausku ir S. Švambaryte. Užsiėmimų metu dalyviai sužinojo, kada pradėta kurti animacija, kokie pirmieji mums žinomi jos pavyzdžiai; taip pat, kaip gali atgyti piešinys ir kur tokią vaizdo kūrimo technologiją galima pritaikyti. Užsiėmimų metu dalyviai kūrė individualius animacinius siužetus.
Fot. T. Eitutis
Projekto organizatorius Šiaulių „Aušros“ muziejus
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |