Naujienos

Atgal

Radijo ir televizijos muziejuje pristatyta nauja edukacinė erdvė

2021-10-30

Šiaulių „Aušros“ muziejus, siekdamas papildyti naujovėmis organizuojamas edukacines programas bei sukurti erdvę kūrybiškumui reikštis, įgyvendino edukacinį projektą „TV medijų kūrybinė dirbtuvė“. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Radijo ir televizijos muziejuje įrengta moderni, vaizdo įrašų kūrimo studiją primenanti, kūrybinių dirbtuvių erdvė bei sukurta su televizijos laidų ir kino kūrimu supažindinanti edukacinė programa.

Be nuolatinių edukacinių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių erdvėje bus periodiškai organizuojami susitikimai, paskaitos, diskusijos, dirbtuvės su televizijos, radijo, kino bei kitais audiovizualinio meno atstovais. Spalio mėnesį Radijo ir televizijos muziejuje jau įvyko pirmosios tokios dirbtuvės.

Spalio 22 d. buvo surengtos televizijos studijos dirbtuvės, kurių metu dalyviai narpliojo žaliojo ekrano (angl. green screen) paslaptis. Televizijos ir kino industrija be žaliojo ekrano neįsivaizduojama. Specialių programų pagalba vaizdo siužetą, nufilmuotą žaliame fone, galima perkelti į bet kokią norimą erdvę. Užsiėmimo metu, atsistoję prie žaliojo ekrano, dalyviai iš Radijo ir televizijos muziejaus studijos „persikėlė“ į kosmoso stotį, Šiaulių miesto pėsčiųjų bulvare „susitiko“ dinozaurus ir virtualiai apsilankė kitose įdomiose vietose. Negana to, dalyviai susipažino su žaliojo ekrano darbo specifika, vaizdo įrašo redagavimo programomis ir kitais su vaizdo įrašo kūrimu susijusiais procesais.

Spalio 27 ir 28 d. vyko animacijos kūrimo dirbtuvės pradinių klasių mokiniams, su T. Andrijausku ir S. Švambaryte. Užsiėmimų metu dalyviai sužinojo, kada pradėta kurti animacija, kokie pirmieji mums žinomi jos pavyzdžiai; taip pat, kaip gali atgyti piešinys ir kur tokią vaizdo kūrimo technologiją galima pritaikyti. Užsiėmimų metu dalyviai kūrė individualius animacinius siužetus.

Fot. T. Eitutis

Projekto organizatorius Šiaulių „Aušros“ muziejus
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba