Naujienos

Atgal

Radijo ir televizijos muziejaus 40-mečio renginys „Mūsų 40-oji transliacija“

2022-05-07

2022 m. gegužės 6 d. Radijo ir televizijos muziejuje vyko muziejaus 40-mečiui paminėti skirtas renginys. Per 40 m. Radijo ir televizijos muziejuje susikaupė ne tik įdomi eksponatų kolekcija, susibūrė ir esamų bei buvusių darbuotojų, radijo ir televizijos mėgėjų bendruomenė. Šiuo renginiu buvo siekiama ne tik paminėti solidžią muziejaus sukaktį, tačiau dar kartą, susėdus visiems drauge, prisiminti muziejaus veiklos istoriją ir pakalbėti apie ateities perspektyvas.

Radijo ir televizijos muziejus buvo įkurtas 1982 m. kraštotyrininko Jono Rimkevičiaus (1940–2016) ir grupelės prieškario radijų mėgėjų iniciatyva. Nuo 1982 m. rugsėjo muziejų perėmė Šiaulių televizorių gamykloje sudaryta Muziejaus taryba. 1994 m. Radijo ir televizijos muziejus tapo Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniu. Per visus 40 m. Radijo ir televizijos muziejuje buvo kaupiami ir tyrinėjami eksponatai, rengiamos ekspozicijos, kuriamos parodos, organizuojami renginiai. Šiandien muziejuje sukaupta vertinga, daugiau kaip 5 000 eksponatų kolekcija. Ši kolekcija labai įvairi – nuo muzikinių dėžučių, gramofonų, patefonų iki įvairiausių televizijos imtuvų. Eksponatai datuojami nuo XIX a. pabaigos iki šių dienų. Muziejuje įrengta ekspozicija, vyksta parodos, vedami edukaciniai užsiėmimai. Muziejuje lankytojai gali paieškoti radijo stočių su senais radijo imtuvais, išbandyti telegrafo aparatą ir Morzės abėcėle pasiųsti SOS signalą.

Jubiliejinio renginio metu Šiaulių bulvare, prie Radijo ir televizijos muziejaus, skambėjo iš magnetinės juostos ir vinilinių plokštelių atkuriamos lietuviškos estradinės dainos. Buvo prisiminti muziejuje dirbę darbuotojai, vykdytos veiklos, dalintąsi įspūdžiais ir prisiminimais.

Dalijamės renginio akimirkomis. Fot. G. Pakulytė