Naujienos

Atgal

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Fotografijos muziejuje

2019-03-11

2019 m. kovo 11 d. Fotografijos muziejus kvietė nemokamai aplankyti muziejuje  veikiančias parodas: Fotografijos muziejaus galerijoje pristatomą Vlado Mikalausko fotografijų parodą „Šiauliai, Vilniaus gatvė“ iš parodų ciklo „Šiaulių albumas“, skirto miesto gyvenimo refleksijai, ir muziejaus studijoje paskutinę savaitę eksponuojamą Mindaugo Meškausko ferotipų parodą „Amžinas atvaizdas“.

Šventinę nuotaiką palaikė Fotografijos muziejaus erdvėse vykusi įvairi kūrybinė veikla. Edukaciniame centre buvo pristatytas V. Mikalausko parodą papildantis 2003 m. sukurtas laidų ciklas „Įdomioji Šiaulių istorija. Vilniaus gatvė“. 1,5 val. videocikle supažindinama su Vilniaus gatvės istorija ir raida, plačiau pasakojama apie joje esančius svarbius ir išskirtinius objektus. Vilniaus gatvės erdves prisiminti ir iš naujo atrasti kvietė virtualios dėlionės, žemėlapiai, o jaunieji lankytojai galėjo dažais marginti šios gatvės popierines nuotraukas.

14 val. Fotografijos muziejaus galerijoje vyko filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ peržiūra. „Emilija iš Laisvės alėjos“ – tai įtempto siužeto drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje – visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. 1972 m. pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija. Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme. Jai, į Kauną atsivežusiai bene didžiausią savo gyvenimo paslaptį, tenka kovoti ne tik už savo, bet ir draugų likimus. O pats gyvenimas čia toli gražu neprimena to, apie kurį ji svajojo. Ji nėra tikra, ar melas, išdavystės ir kaip žaibas trenkusi meilė padės jai išsaugoti ne tik paslaptį, bet ir gyvybę. Vis dėlto, kuo tiki, ji gali pasiryžti bet kam. Nemokamą filmo peržiūrą šiauliečiams dovanojo VšĮ „Fralita Films“ ir UAB Ulvyds.

Dalijamės renginio akimirkomis. Fot. E. Tamošiūnas, Ž. Ruškys.